Рік тому, 31 серпня 2021 року, відбулося масове виведення армії США з Афганістану, після чого азійська держава зазнала захоплення рухом “Талібан”. Ця ситуація певною мірою надихнула президента Російської Федерації Володимира Путіна на вторгнення в Україну. Він очікував, що реакція Києва буде аналогічною Кабулу: президент втече до іншої країни, держслужби розваляться. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, посол США в Україні (2006-2009), тимчасовий повірений США в Україні (2019-2020) Вільям Тейлор.
“Є велика різниця між тим, що сталося в Афганістані, й тим, що сталося в Україні. Насамперед різниця в українському народі та українському керівництві. Український народ зараз більш згуртований, ніж будь-коли. Вони розпочали це об’єднання багато років тому, це відбувалося поступово. 2014 року, коли росіяни вперше вторглися, українці стали ще більше зближуватися. А 2022 року, 24 лютого, українці зміцнили свою єдність навколо президента Зеленського у відповідь на російське вторгнення. І це відрізняється від того, що сталося в Афганістані”, — каже Тейлор.
Афганістан, як стверджує дипломат, набагато децентралізованіший, “більш племінний”.
Крім того, під час захоплення талібами Афганістану президент Ашраф Гані залишив Кабул. Керівництво України на чолі із президентом Зеленським залишилося у Києві. Тейлор вважає, що таке рішення української влади здивувало президента Путіна.
“Він думав, що українське керівництво не залишиться у Києві. Він гадав, що, як і в Афганістані, українське керівництво залишить країну. І в цьому випадку президент Путін був неправий. Він зробив помилку. Він неправильно зрозумів українців, неправильно зрозумів президента Зеленського та американців. Україна здивувала президента Путіна рішучістю та відвагою”, — резюмував Вільям Тейлор.
Повна версія інтерв’ю: Путін неправильно зрозумів українців, президента Зеленського та американців: інтерв’ю з експослом США в Україні Тейлором