Відносини між Ізраїлем і Росією стають більш напруженими, попри дружбу Беньяміна Нетаньягу з Володимиром Путіним. В Ізраїлю є причини не конфліктувати з Росією, але й співпрацювати з Москвою Єрусалим не зможе. Про це сьогодні, 7 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський політтехнолог і політолог Аббас Галлямов.
“Між Росією та Ізраїлем пролягла тріщина набагато глибша, ніж вона була кілька років тому. Нетаньягу за своїм складом політик авторитарного типажу, такий самий, як Путін. І в цьому сенсі типологічно вони один до одного тягнуться. Якщо зараз конфлікт із Росією підтвердить те, що спроба Нетаньягу дружити з Путіним — це провал, то від його іміджу нічого не залишиться. Тому він закриває очі на те, як поводиться Путін”, — пояснив він.
Відносини РФ та Ізраїлю тримаються на особистій дружбі Путіна і Нетаньягу, упевнений експерт.
“Після відходу Нетаньягу, наступне покоління ізраїльських політиків займуть стосовно Путіна набагато жорсткішу, агресивнішу позицію. У них не буде особистісної прив’язки, яка є у Нетаньягу”, — зазначив він.
Ще одна причина в Ізраїлю не свариться з РФ — наявність російських військ у Сирії.
“Російські війська перебувають у Сирії, а Сирію Іран активно використовує як перевалочну базу для постачання “Хезболлі”, яка базується в сусідньому Лівані. Путін дуже вміло балансував довгі роки між Ізраїлем та Іраном. І ось у Сирії Росія підтримує режим, воюючи з його ворогами, але при цьому не заважає Ізраїлю проводити свої власні операції, спрямовані проти іранської присутності, яку ізраїльські спецслужби вважають спрямованою проти самого Ізраїлю. Це друга ключова причина, чому Ізраїль не хоче сваритися з Росією”, — роз’яснив Галлямов.
Він підкреслив, що головний принцип зовнішньої політики Ізраїлю — відповідати ударом на удар. У зв’язку з цим Ізраїль розвиватиме дипломатичні відносини з Україною.
“Базовий принцип зовнішньої політики Ізраїлю — на удар обов’язково відповідає ударом. Тому якщо Росія розвиватиме свою співпрацю з Іраном, то, звичайно, Ізраїль діятиме стосовно Росії аналогічним чином, і зокрема через співпрацю з Україною. Українські політики це знають, тому вони дуже уважно ставляться до цього ізраїльського напрямку”, — резюмував експерт.
Читайте також: Росія підтримує діалог з Іраном для збереження військового співробітництва, — Сулейманов