Публічний образ Путіна, як у Російській Федерації, так і за її межами, різко змінився після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Російський президент перетворився на ізгоя на міжнародній арені. І всі спроби Кремля реанімувати імідж колись впливового політика зазнають краху. Останні висловлювання Путіна ще більше посилюють його міжнародну ізоляцію, інформує FREEДОМ.
Країни Заходу ввели безпрецедентні санкції щодо Росії за розв’язану війну проти України. Найболючіше — обмеження або повна заборона на імпорт російських нафти і газу.
Поряд з економічними втратами Москва зіткнулася з негативними наслідками в дипломатичних відносинах. Різні держави почали висилати російських дипломатів і скоротили свою присутність у РФ.
Росію виключили з Ради ООН з прав людини. Уже в липні 2022 року Державний департамент США заявив, що Володимир Путін зробив Російську Федерацію ізгоєм.
“Той самий заснований на правилах міжнародний порядок, що дав змогу таким країнам, як Росія, як і деяким із її нинішніх партнерів, відчути зростання, увійти в міжнародну систему, насолоджуватися економічною та політичною інтеграцією — і все це доти, доки президент Путін не вирішив поставити цьому кінець і скасувати 30 років економічної інтеграції, зробити Російську Федерацію вигнанцем у світовій спільноті”, — заявив прессекретар Держдепартаменту США (2021-2023 рр.) на пресбрифінгу 25 липня 2022 року.
Залишки репутації глави Кремля “поховали” в Гаазі 17 березня 2023 року. Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт російського президента. Тепер усі держави, які ратифікували Римський статут, зобов’язані заарештувати Путіна, якщо він опиниться на їхній території.
Останні заяви президента Росії тільки погіршують ситуацію. Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу в Бундестазі звернув увагу на те, що Путін засудив Ізраїль і цим фактично підтримав ХАМАС.
“Я повинен сказати, що мене більш ніж жахає, коли чуєш, що російський президент зараз скаржиться на жертви серед мирного населення. Немає нічого більш цинічного, ніж це!”, — наголосив Шольц.
Президент США Джо Байден у зверненні до американців провів прямі паралелі між ХАМАСом і Росією. Він заявив, що їх об’єднує прагнення “повністю знищити сусідню демократію”.
“Заявлена ціль ХАМАС — руйнування держави Ізраїль і вбивство єврейського народу. ХАМАС не представляє палестинський народ. Він використовує палестинських цивільних осіб як живий щит, і через це сильно страждають ні в чому не винні палестинські сім’ї. Тим часом Путін заперечує, що Україна має або коли-небудь мала справжню державність. Він стверджує, що Радянський Союз створив Україну”, — заявив Байден.
Візитом до Китаю в жовтні 2023-го очільник Кремля хотів продемонструвати, що все ще здатен виконувати роль глобального гравця. І показати, насамперед росіянам, що не перебуває в ізоляції та має певну підтримку. Однак ані рівень зустрічі російського президента в Пекіні, ані відсутність будь-яких угод із КНР це не підтверджують.
Читайте також: Путін наслідує Зеленського: як лідер Кремля намагається відродити свій імідж (ВІДЕО)