Псевдовибори на окупованих територіях України: про кремлівські прийоми та методи розповів Дудукалов

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Окупаційна влада Росії активно працює над створенням ілюзії масової участі у псевдовиборах на тимчасово окупованих територіях України, шляхом завозу людей з території країни-агресора та впровадженням гібридного голосування. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов. 

“В цілому, організаторам “виборів” потрібна картинка, картинка такого характеру, що не просто проголосували за батюшку царя, а що проголосували стрункими рядами. Треба створити імітацію черги, треба створити, щоб були а-ля міжнародні спостерігачі, зрозуміло, із Зімбабве, з Венесуели, Північної Кореї… Треба, щоб максимально була долучена до цього заходу молодь”, — сказав він.

Як він зазначив, окремо російські окупанти намагаються залучати до проведення псевдовиборів місцевих жителів.

“Хочуть мати більше співучасників своїх злочинів в особі місцевих, щоб потім не було претензій до росіян. Це ж, мовляв, місцеві організовували тут вибори. Як розуміємо, місцеві не пішли на таку співпрацю, тому росіянам доводиться залучати свої сили з материкової Росії”, — повідомив Дудукалов.

Крім того, росіяни мають намір провести псевдовибори в так званому “гібридному режимі”. 

“У людей запитують, як їм зручніше проголосувати — на лавочці біля під’їзду, у себе вдома або на виборчій дільниці в класичному форматі. І тенденція така, що класичні виборчі дільниці стануть вторинними. Основним буде дворові та побудинкові обходи, голосування на капоті машини”, — розповів він.

За його словами, менше дільниць буде, зокрема через побоювання окупантів за свою безпеку.

“Майже на кожних так званих “виборах” або “референдумах”, щось вибухає, або когось убивають. Бояться окупанти, партизанів, бояться окупанти місцевих… Усі розуміють, що результати виборів уже давним-давно намальовані, а явка… За тобою будуть бігати, росіяни максимально зацікавлені в тому, щоб люди проголосували”, — підсумував Віктор Дудукалов.

Читайте також: “Вибори” на тимчасово окупованих територіях України — спосіб ідентифікації незгодних, — Ашурбеков

Прямий ефір