Призупинення нафтопроводу “Дружба” та санкції проти “Росатому” є малоймовірними, — Пендзин

Ілюстративне фото: bloomberg.com

Призупинення прокачування російської нафти трубопроводом “Дружба” є малоймовірним, оскільки в цій нафті зацікавлені кілька країн ЄС. Про це заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин сьогодні, 20 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Угорські нафтопереробні заводи працюють на російській гілці нафтопроводу “Дружба”. Крім того, північний відрізок від цього нафтопроводу затягує частину нафти до Німеччини, яка дозволяє там працювати заводам. Я досить скептично ставлюся до рішень Євросоюзу, які спираються на жорсткі інтереси однієї чи кількох країн”, — сказав Пендзин.

З цієї ж причини досі не запроваджено санкцій проти “Росатому”, зазначає гість ефіру.

“Здавалося б, це дуже серйозна стаття доходів російського бюджету, дуже серйозний механізм впливу на процеси на ринку ядерного палива, але санкцій немає. І ось власність атомної електростанції в Угорщині — це “Росатом”. Також дуже жорстку позицію щодо цього мають французи, бо з французьких ядерних електростанцій ядерні відходи на зберігання вирушають до РФ. Кілька днів тому фіни запустили найбільшу в Європі ядерну електростанцію. Наскільки я знаю, попередньо передача ядерних відходів цієї ядерної електростанції буде знову ж таки в РФ”, — зазначив експерт.

Пендзин наголосив, що є кілька країн, які в цій ситуації є дуже жорсткими інтересантами у цьому процесі.

“А оскільки рішення Євросоюзу приймаються виключно консенсусним шляхом, то ми вже не вперше говоримо про те, що питання “Росатому” є гранично складними для реалізації”, — зазначив Пендзин.

Крім того, експерт додав, що кожен новий санкційний пакет є результатом украй складних переговорів. І європейцям насправді доводиться дуже серйозно домовлятися, щоб санкційний пакет запрацював.

“Тому в мене, чесно кажучи, є певний скепсис щодо конкретних пропозицій поляків щодо “Росатому”, трубопроводу, нафти та алмазів. А те, що 11 пакет точно стосуватиметься посилення вже ухвалених санкцій це — 100%, це ми однозначно побачимо”, — підсумував він.

Читайте також: Минулий рік приніс “Росатому” на 20% більше доходів, ніж раніше — про нюанси розповіла Кошарна

Нагадаємо, п’ять країн “Великої сімки” (Велика Британія, США, Канада, Японія і Франція) домовилися витісняти Росію з міжнародного ринку ядерного палива. Вони підписали угоду про це на зустрічі G7 у Японії. П’ять країн домовилися, що використовуватимуть відповідні ресурси та можливості цивільних ядерних енергетичних секторів кожної з держав, щоб підірвати російський контроль над ланцюжками поставок.

Україна вже багато місяців просить ЄС ввести санкції проти атомної галузі РФ.
Прямий ефір