Приєднання країн Балтії до декларації G7 про підтримку України — це своєрідний сигнал для Російської Федерації, яка розв’язала війну. Про це сьогодні, 18 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Ігор Рейтерович.
Він зазначив, що сам документ важливий тим, що Україна отримає гарантії підтримки на досить тривалий період часу. Такі гарантії стосуються фінансової, військово-технічної, політичної та іншої підтримки.
Політолог наголосив, що навіть після перемоги в розв’язаній Кремлем війні й після вступу до НАТО Україна буде змушена утримувати досить велику армію, оскільки, можливо, реваншистські настрої в Росії будуть превалювати досить довгий період часу.
“І для цього якраз ось така військово-технічна підтримка, чітко розписана по роках, по місяцях, у якісному, кількісному, скажімо так, відображенні — це буде дуже важлива підмога, як із погляду розвитку зміцнення безпеки нашої країни, так і з погляду своєрідного сигналу РФ, що повторювати те, що ви розпочали у 2022 році, вже не матиме жодного сенсу, оскільки рівень підтримки України є набагато вищим, ніж був раніше, і Україна постійно зміцнюватиме свою обороноздатність. І те, що вже стільки країн долучилося до цих гарантій, це теж насправді дуже важливий політичний сигнал, перш за все, у бік РФ, оскільки він показує російській владі, що ніхто не збирається відмовлятися від підтримки України”, — сказав Рейтерович.
Він наголосив, що мрії Кремля, що союзники втомляться від війни й Україна залишиться сам на сам із країною-агресором, не збуваються: підтримка тільки поглиблюється.
“На кілька років уперед готуються плани, і кожна країна буде залежно від своїх можливостей брати на себе частину ось цих ось гарантій, підписуючи відповідні документи і договори з Україною, і постачати нам і озброєння, і проводити спільні навчання, і готувати наших військових, і надавати розвідувальну інформацію, і фінанси, які нам допоможуть модернізувати не лише збройні сили, а й економіку загалом… Те, що різні країни, в цьому випадку Естонія, Литва і Латвія, які є одними з найвідданіших, скажімо так, союзників України, також долучаються до цієї декларації, — це свідчить про те, що йде узгодження дуже важливих міжнародних документів на такому глобальному рівні”, — зазначив політолог.
Рейтерович переконаний, що надалі ще досить багато країн готові будуть підставити своє плече Україні.
“Ще раз повторюся, у такий спосіб просто послали дуже чіткий сигнал Росії, що що б ви не робили, на що б ви не сподівалися, у вас однаково нічого не вийде. Єдиний варіант, який для вас можливий, це забратися з України. Ну, а далі вже розв’язувати питання, як жити в новій системі політичних, зовнішньополітичних координат й нести відповідальність за всі ті злочини, які тут було скоєно”, — сказав він.
Читайте також: Допомагати Україні — не тільки вибір Литви, це наш обов’язок, — Ауштрявічус
Нагадаємо, країни Балтії напередодні приєдналися до декларації G7 про підтримку України. Глави урядів Литви, Латвії та Естонії одночасно опублікували спільну заяву. Вони заявляють, що створять механізми, які допоможуть Україні якнайшвидше перемогти у війні, підтримати економічну стабільність і відновлення, забезпечать реалізацію реформ, стійкість і просування на євроатлантичному шляху. Прем’єри також переконані, що лише членство в НАТО дасть Україні гарантії безпеки та допоможе уникнути агресії Росії в майбутньому.