Приводів для оптимізму немає: у РФ стрімко зростають ціни на продукти та послуги (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: telegraf.com.ua

Життя в Росії стає дедалі дорожчим. За даними Росстату, до вересня зростуть ціни на каву, чай і кондитерські вироби: дорожчає імпортна сировина. За останній рік вартість медичних послуг зросла в геометричній прогресії. Тим часом російський Фонд національного добробуту, звідки і закривали дірки в економіці, майже порожній. Детальніше — в матеріалі журналістів FREEДОМ.

Війна стала каталізатором виснаження всіх російських ресурсів. У кожній сфері — виробничій чи побутовій — росіяни зазнають збитків. Величезні вливання у ВПК Росії перегріли економіку, а потужним ударом стали вже 14 пакетів санкцій, які запровадив Євросоюз.

“Наприкінці року виявиться, що реалістичне зростання не в 3% річних, а в 0,2% річних, інфляція від 8% до 10%, підвищення споживчих цін. Усе це, найімовірніше, призведе до стагфляції. Тому що відбувається одночасно і розгортання інфляційних процесів, і економіка переходить до стагнації, — каже професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, гендиректор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

Росіяни вже відчувають, як спустошуються їхні гаманці. У липні ціни на продукти зросли на 0,3%, повідомив Росстат. З початку року продукти подорожчали на 4%. Ці показники не враховують динаміку цін на алкогольну продукцію.

Якщо говорити про сфери, в яких росіяни викладають немаленькі суми, то за даними видання “Агентство”, за останній рік найдорожчими були медичні послуги. Тільки загальний аналіз крові подорожчав на 485,2%.

З продуктів найбільше подорожчали банани — на 38,8%. Ціни на нерухомість зросли на 29%. Проїзд у таксі та мобільний зв’язок також можуть стати незабаром росіянам не по кишені.

“Це стане додатковим навантаженням для росіян. Ціни на багато продуктів і послуг вже зросли за останній рік, випливає з аналізу “Агентства”. Деякі медичні послуги подорожчали на сотні відсотків. Зросли ціни й на продукти (на помідори — 35,6%, на огірки — 27,5%, на картоплю — 24,2%, на рис — 14,8%). І на оренду квартир, і на подорожі”, — йдеться в публікації видання “Агентство”.

Приводів для оптимізму в росіян немає. Останній великий іноземний банк у РФ закриває людям можливість виведення валюти за кордон. З 2 вересня жителі РФ не зможуть здійснювати вихідні перекази у валюті для клієнтів-фізосіб.

Також не буде доступна послуга корпоративного кредитування. Обмеження було введено у зв’язку з приписом Європейського центробанку (ЄЦБ).

“За словами представника одного з банків, через вимоги ЄЦБ можуть “закритися” й інші його продукти, а якщо керівництво не встигне виконати приписи регулятора, то кредитній організації в Росії взагалі загрожує повне припинення роботи. Крайній термін для оформлення валютних переказів за кордон — 16:00 30 серпня. Після цього часу банк перестане приймати заявки від клієнтів”, — пише The Moscow Times.

Щоб протистояти ризикам стагфляції — це ситуація, коли темпи економічного зростання падають, а безробіття та інфляція зростають, — у липні Центробанк підвищив ключову відсоткову ставку на 200 базисних пунктів до 18%, що є найвищим показником за останні 2,5 року.

“На карту поставлено все благополуччя Росії. Фонд національного добробуту практично вичерпано — з 15 трильйонів ліквідних активів використовується менше ніж п’ять, а на кінець цього року залишиться близько трьох трильйонів рублів. Практично в п’ять разів скорочено Фонд національного добробуту. Втрачено активи, які залишилися на Заході”, — акцентував Длігач.

Через демографічну кризу в РФ зростає безробіття: підприємствам зараз не вистачає понад 2 млн працівників. Дефіцит робочих рук виник зокрема через масову загибель російських громадян на війні проти України і відтік мігрантів. Це також суттєвий удар по економіці країни.

Читайте також: Реальна інфляція в РФ становить близько 12%, а окремі товари подорожчали на 70-80% — деталі від економіста

Прямий ефір