Привід для арешту — пост в Instagram: в Росії продовжують судити підозрюваних за статтею про “фейки” (ВІДЕО)

Ілля Красильщик. Скріншот: uatv.ua

З початку 2023 року в Росії 43 людини стали фігурантами справ про держзраду, підрахували журналісти видання “Верстка”. Так, у Єкатеринбурзі суд засудив до 10 років позбавлення волі Олексія Гашева. За підпал військкомату в Пермі його звинуватили у скоєнні теракту, участі в терористичному співтоваристві та держзраді. Перші три роки Гашев проведе у в’язниці, решту терміну в колонії суворого режиму, інформує FREEДОМ.

Втім, найпопулярнішою залишається стаття кримінального кодексу про так звані “фейки” про російську армію

Медіаменеджера Іллю Красильщика заочно засудили до 8 років позбавлення волі. Судили за найпоширенішою в Росії статтею — “фейки” про російську армію. Приводом став пост в Instagram про розстріл російськими військовими мирних жителів у Бучі та інтерв’ю в YouTube.  

“Російський “Іскандер” вдарив по Краматорську і вбив мінімум 10 мирних жителів. Що це? За якими законами каратиметься? І яким судом? У тому, що відбувається, немає логіки, тому давайте не будемо вдавати. Суди нічого не вирішують, закони нічого не значать, а мене тут узагалі немає”, — заявив Красильщик.

“Фейки” і “дискредитація” російської армії залишаються найпопулярнішими кримінальними статтями в Росії. 

“Немає такого висловлювання, яке не підпадало б під цю статтю про дискредитацію. 24 лютого, коли почалися великі антивоєнні протести, цю статтю було ухвалено через 9 днів, і її почали застосовувати проти людей, які виходили на мітинги. Але потім правозастосовники зрозуміли, що вони можуть цю статтю застосовувати як хочуть”, — розповіла аналітикиня і юристка “ОВД-Інфо” Віолетта Фіцнер.

За фейки про армію Росії заочно засудили колишнього диригента Вятської філармонії Прохора Протасова. 5 років колонії йому дали за повідомлення про вбивства російською армією українців. Завели кримінальну справу і проти кінопродюсера Олександра Роднянського.

“Заарештували за правду про війну. Називав усе своїми словами. А не брехливими бюрократичними конструкціями. Війну — війною. Воєнні злочини — воєнними злочинами. Агресію Росії — агресією Росії. Ніяких “СВО”, “нападу НАТО”, “порятунку росіян”, — наголосив кінопродюсер.

За так звані “фейки” і “дискредитацію” російської армії активно виписують штрафи. Причому суми постійно зростають. Блогера з Йошкар-Оли Андрія Філіппова оштрафували на мільйон 800 тисяч рублів через антивоєнний ролик на його каналі в YouTube. 

“Друзі, просто дивіться на все ширше, одна точка зору особливо з цього зомбо-ящика ніколи не є єдиною. Багато точок зору. Дивіться й українське телебачення”, — сказав Філіппов.

Під контролем силовиків у Росії не тільки пости в соціальних мережах, а й молитви. Нещодавно Синод Константинопольської церкви відновив у сані священника Іоанна Коваля. Раніше РПЦ позбавила його сану за те, що він помолився за “мир” замість “перемоги”.

Читайте також: Масового прозріння в РФ не буде, поки не з’явиться реальна альтернативна сила путінському режиму, — Барановський

Як повідомлялося, щодня в російських судах розглядають щонайменше п’ять справ за політичними статтями. Публічне виправдання тероризму, поширення фейків про російську армію, держзрада, розпалювання ненависті та реабілітація нацизму — за такими статтями найчастіше відкривають кримінальні справи. У дискредитації армії звинувачують за найрізноманітніші дії, які побічно можуть бути пов’язані з Україною.

Прямий ефір