Присутність ЗСУ на лівобережжі Херсонщини має і тактичний, і стратегічний характер — аргументи аналітика

Українські військові. Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Плацдарми Сил оборони України на лівому березі Дніпра на Херсонщині дають змогу скувати значні підрозділи російських окупаційних військ і відволікти їх від перекидання сил і засобів на Запорізький напрямок, у район Роботиного і Вербового, або на Донецький напрямок. Також ці позиції дають можливість ЗСУ надалі розвивати тактичний успіх углиб тимчасово окупованих територій Херсонщини. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 травня, сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Експерт вважає, що наразі основний пріоритет російських окупантів — Донецький напрямок. 

“Зараз завдання окупантів — максимальне використання “вікна можливостей”: до середини червня вони намагатимуться вийти до адміністративних кордонів Донецької області”, — доповнив аналітик. 

За його словами, основна можливість, яку дає ЗСУ утримання плацдармів на лівобережжі, — це просування до адміністративних кордонів Автономної Республіки Крим. Відстань до півострова становить всього близько 60 км.

“Плацдарми на лівому березі Дніпра дають можливість Збройним силам України надалі розвивати тактичний успіх углиб територій Херсонської області. ЗСУ використовують два основні чинники. Перший — географічний. Правий берег, контрольований Силами оборони, вищий, ніж лівий, який тимчасово окупований російськими військами. Плюс — тактико-технічні характеристики засобів ураження Сил оборони України в півтора-два рази перевищують радянські, російські, які є на озброєнні окупантів”, — сказав аналітик. 

За словами Снєгирьова, у Сил оборони є значна перевага в малій авіації. Це дрони скидання і розвідувальні БпЛА. Причому дальність ураження FPV-дронів, доповнив спікер, було збільшено до 20 км. 

“Ми тримаємо практично під вогневим контролем третину окупованої території Херсонської області. Тому присутність українських військ на цій ділянці має і тактичний, і стратегічний характер. Причому всі крики людей, які не мають жодного відношення до армії, щодо безглуздості перебування українських гарнізонів на лівому березі, абсолютно не відповідають дійсності. Ще раз наголошую: є просування вглиб території, розширення зони присутності ЗСУ. А це — серйозний фактор, який впливає на плани російського військового командування”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Сили оборони покращили тактичну ситуацію на лівобережжі Херсонщини — огляд ситуації від Братчука

Прямий ефір