“Присутні в підводному форматі”: про ситуацію з російським флотом у Чорному морі розповів Плетенчук

Чорне море. Фото: odessa-life.od.ua

У Чорному морі на чергуванні зараз перебуває один російський військовий корабель, споряджений ракетами “Калібр”. В Азовському морі ворог тримає сім суден, три з яких є ракетоносіями. Крім того, Росія в Чорному морі змінює підводні човни з ракетоносіями. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 червня, повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

За словами спікера, після ураження українськими Силами оборони багатьох російських кораблів Російська Федерація почала залучати до патрулювання Чорного моря підводні човни, періодично змінюючи їх.

“Фактично в Чорному морі одне одного змінюють саме підводні човни. Перед цим був в акваторії підводний човен, який не є носієм крилатих ракет. Зараз на чергуванні той, який оснащений ракетами. Це вже проєкт “Варшав’янка”, 630-й. І навіть було застосування — ворог запустив одну ракету по Миколаївській області позавчора (10 червня, — ред.), це ми підтверджуємо. Запуск був невдалим, проте сам факт застосування був. Тому можна сказати, що росіяни присутні зараз у Чорному морі в такому форматі — підводному”, — зазначив Плетенчук.

Водночас, за словами Плетенчука, росіяни вирішили, що в Азовському морі безпечніше, і зараз намагаються організувати там навчальний процес для своїх кораблів.

“В Азовському морі зараз залишаються три ракетоносії проєкту “Буян-М”, а також три великі десантні кораблі й пара допоміжних одиниць. Конкретно на сьогоднішній ранок, 12 червня, сім кораблів РФ в Азовському морі. Але цілі, з якими вони там перебувають, залишаються неозвученими офіційно. Ми припускаємо, що це навчальний процес, оскільки висаджувати десант із великих десантних кораблів там просто немає куди, адже окуповано все узбережжя. Піти в Каспій великі десантні кораблі навряд чи зможуть. Волго-Донським каналом не пройдуть, імовірніше за все. І, з огляду на те, що почався новий навчальний рік, очевидно, вони вирішили, що там безпечніше цим займатися, ніж у Чорному морі. І щодо цього вони не помиляються”, — сказав спікер.

Плетенчук також зазначив, що в Азовському морі не так багато рекомендованих маршрутів, якими можна проходити.

“Море мілководне, вони там серед цивільних суден здійснюють навігацію. Тобто, в принципі, звична для них тактика — ховатися за цивільними. Нічого нового в цьому немає”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Росіяни виводять на бойове чергування в Чорне море підводні човни — подробиці від Плетенчука

Нагадаємо, після знищення малого ракетного корабля “Циклон” росіяни вивели з Криму шість кораблів: три — проєкту “Буян-М” та три великі десантні кораблі. Зараз вони перебувають в Азовському морі.

Прямий ефір