Прищепити любов до тоталітаризму: рішення влади РФ відправляти дітей на відпочинок до Північної Кореї оцінила Курносова

Прапори Росії та Північної Кореї. Фото: РИА Новости

У Росії влада окремих регіонів планує організовувати поїздки дітей до Північної Кореї, у нібито оздоровчі літні табори, а також відновити ознайомчі тури для дорослих. Такі рішення — не що інше, як бажання з дитячих років прищеплювати любов до тоталітаризму і змусити всіх ходити строєм, як у радянські часи. Так в ефірі телеканалу FREEДOM прокоментувала рішення російської влади редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

Вона зауважила, що в сучасній Росії охочі відправити своїх дітей у такі табори обов’язково знайдуться.

“На жаль, є в Росії любителі Північної Кореї. Щоправда, їх не дуже багато. Інша справа, можливо, це будуть видавати безкоштовні путівки й туди поїдуть діти з незаможних сімей. А чому Північна Корея — зрозуміло. Адже там же не тільки будуть якісь спортивні заходи або, як пишуть у рекламі, відвідування аквапарку, там будуть ще й політінформації”, — припустила редакторка порталу After Empire.

Вона підкреслила: владі РФ здається, що зараз — саме час знайомити майбутнє покоління росіян саме з такими умовами життя і представляти це як норму. Глобальне завдання таких рішень — повернути все до способу життя радянської людини.

“Я добре пам’ятаю свята, наприклад, День піонерії, коли всі одягалися однаково. Ті, хто ходив головними площами — біла піонерська сорочка, червона піонерська краватка, синя спідниця. І всі там крокували і якось проявляли свою радість з приводу свята. Але нічого, крім печії, за великим рахунком, це ні в кого не викликало. Це була “обов’язковість”, ніхто до цього не ставився як до чогось веселого і приємного. Хоча один день на рік у свято можна сходити на Палацову або Червону площу. Але це не означає, що кожного дня треба одягатися в однаковий одяг і ходити строєм”, — нагадала Курносова.

За її словами, відправити дітей до Північної Кореї — це така інтеграція. Спочатку — подивитися, як усе відбувається, а потім масштабно використовувати це в Росії. Показати, що обмеження — це цілком нормально.

“Я думаю, діти багато “нового” дізнаються і відчують на собі досить жорсткі умови. Ті туристи, які приїжджають до Північної Кореї, потім розповідають, що нічого фотографувати не можна, нікуди самостійно піти не можна без супроводу і ні з ким на вулиці розмовляти не можна. Приблизно те саме буде і в дітей”, — вважає вона.

Курносова зазначила, що, переслідуючи такими “ознайомчими турами” одні цілі, російська влада може отримати абсолютно зворотну реакцію.

“За великим рахунком, для нормальної дитини така поїздка може стати щепленням від страшного тоталітаризму. Можливо, буде і корисно подивитися, що там відбувається. Можливо, вона приїде і захоче, щоб у Росії тоталітаризм уже, нарешті, зник. Тож у всьому є свій зворотний бік”, — резюмувала вона.

Читайте також: Сучасна російська армія зроблена за сталінськими лекалами, — Курносова

Прямий ефір