Примус Путіна до миру: чотири результати Курської операції ЗСУ назвав Подоляк

Курська область. Фото: antikor.com.ua

Утримання частини Курської області під контролем ЗСУ — це один із безлічі інструментів примусу Путіна до переговорного процесу щодо справедливого завершення війни. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Місяць Курської операції показав, що, по-перше, Російська Федерація не готова до реальної повномасштабної війни.

“Тобто вони можуть ініціативно проявляти себе тільки на певних напрямках, де в них є тотальна перевага в ресурсі. Ми це з вами бачимо зараз у Донецькій області. І вони не можуть зараз працювати, створювати проблеми противнику на інших напрямках, зокрема на Курському”, — сказав Подоляк.

По-друге, Курська операція показала, що у Путіна немає бажання захищати “ні міфічні народи Донбасу, ні народи Курської області”.

“Для Путіна існує тільки один тип війни — класична загарбницька війна, тобто йти вперед за тими напрямками, які він визначив, щоб залякувати Україну, залякувати інші країни”, — додав радник глави ОПУ.

По-третє, Курська операція — це перенесення війни на територію Росії, це початок формування зовсім іншого соціального відчуття в самій Росії, де соціальна напруженість явно зростає.

По-четверте, перенесення війни на територію РФ показало західним партнерам України, що немає ніяких “червоних ліній” Москви, і що можна воювати на території Росії.

“І далі, мені здається, буде дещо легше (не зовсім легко, але дещо легше) проводити переговори щодо можливості масштабування бойових дій на території Росії завдяки завдаванню масованих ударів у глибину РФ. В України є свої для цього інструменти, але, щоправда, в недостатній кількості. Але в достатній кількості вони є у наших партнерів”, — зазначив Подоляк.

Він нагадав, що Російська Федерація отримує снаряди та ракети від Північної Кореї, від Ірану, які використовує для знищення цивільного населення в Україні.

“У зв’язку з цим від західних партнерів хотілося б більш об’ємної реакції — хотілося б усе-таки отримати скасування неформальних заборон на завдання ударів західною зброєю в глибину території Російської Федерації”, — сказав радник глави ОПУ.

Усі переваги, які отримала Україна від Курської операції, мають привести до трьох базових рішень.

“Перше — війна має бути на території Росії в повному обсязі. Друге — для цього потрібно, щоб Україна отримала якнайшвидше належну кількість і види зброї, в тому числі далекобійної. І третє — не може бути жодних заборон на її використання. Тому що Україна діє строго в рамках міжнародного права, а без застосування масованих ударів по території РФ примусити Росію до переговорного процесу на умовах міжнародного права не вийде”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Місяць Курської операції ЗСУ — яких результатів вдалося досягти (ВІДЕО)

Нагадаємо, ЗСУ розпочали Курську операцію 6 серпня 2024 року. Наразі українські війська контролюють понад 1 300 кв. км Курської області, це понад 100 населених пунктів. Армія РФ втратила на цьому напрямку вже 6 тис. військовослужбовців.

Читайте також: Найбільш оглушливий провал Путіна: як Курська операція вдарила по планах Кремля — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір