Прихистили десятки біженців, возять авто для ЗСУ: польські волонтери допомагають Україні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Волонтери з Польщі від перших днів повномасштабного вторгнення Росії до України почали надавати допомогу мирному населенню, а згодом українським військовослужбовцям. Прихистили у себе десятки біженців, возять гуманітарну допомогу на прифронтові та деокуповані території. За півтора року продовжують допомагати та привозять для Сил оборони України необхідний на передовій транспорт, спорядження та медикаменти, повідомляє FREEДОМ.

Від перших днів повномасштабної російської агресії волонтер із Польщі Павло Халупка у складі рятувально-гуманітарної ініціативи допомагає цивільним та військовим. Гуманітарні вантажі полякам допомагають збирати небайдужі люди з різних куточків світу.

“Люди побачили, що я допомагаю від першого дня війни українцям, нашим сусідам. Бачили, що я в будинку прийняв 27 українських жінок з дітьми, і почали допомагати мені. З Німеччини та Польщі, Канади та Америки я продукти збираю та везу”, — розповів волонтер.

За словами Павла, він одразу відреагував на вторгнення Росії до України, оскільки чудово розумів наслідки для мирного населення. Тож у лютому минулого року вирушив спочатку до Київської області евакуювати місцевих жителів. А навесні вже намагався допомогти вздовж усієї лінії фронту. Крім гуманітарних вантажів, привозив військовим машини: всюдиходи та евакуаційний медичний транспорт.

“Ми всіх знаємо особисто, так просто не їдемо. Спочатку познайомилися з двома солдатами, потім із рештою. І тепер завжди набирають, кажуть, що потрібне. Веземо зараз на нульові позиції для військових рукавиці теплі, підігрівачі, щоби було тепло ногам у черевиках, форму, генератори”, — каже Павло.

Кожне авто волонтери намагаються максимально наповнити речами, продовольством та медобладнанням.

Активно діяти Польська рятувально-гуманітарна місія розпочала у лютому торік на кордоні. Надавали допомогу тим українцям, які виїжджали.

“Тоді ми вперше поїхали конвоєм до кордону, щоб допомогти людям, які втекли від війни. І те, що ми там побачили, нас вразило. Ми зрозуміли, що кожен якимось чином хоче діяти, щоб допомогти тим людям та допомогти Україні себе захистити та захистити свою незалежність”, — поділився волонтер із Польщі Себастьян Писаркевич.

Наразі польські та українські волонтери возять машини для військовослужбовців, які захищають Авдіївку та несуть службу на Куп’янському напрямку. Кажуть, за всі півтора року поїздок до прифронтових населених пунктів України вже звикли і до вибухів, і до стрілянини.

“Хлопці постійно звертаються, особливо щодо машин. Це потреба. Просять й інші речі: маскувальні сітки, ноші, щоби виносити поранених, медичні засоби, різні ліки”, — розповів волонтер Іван Турчик.

Одне із таких авто подарував польський лікар. Автомобіль назвали “Сова” на честь загиблого українського воїна.

Для наступних поїздок до України готують проєкт “Флот волонтерів”. Його буде направлено на передання необхідних військових автомобілів. Кожному авто планують давати імена на честь загиблих українських бійців, медиків та волонтерів.

https://www.youtube.com/watch?v=h2C9B5u_HY8

Читайте також: Замість подарунків на день народження — допомога захисникам: 95-річна пенсіонерка зі Львова купила дрон для снайперів (ВІДЕО)

Прямий ефір