Прихильників української формули миру стає більше: експерт прокоментував “мирний” план Китаю

В'ячеслав Потапенко. Скріншот: uatv.ua

Україна не погодиться на територіальні поступки для завершення війни й категорично проти того, щоб цей збройний конфлікт був заморожений. Тому якісь альтернативні “мирні” плани, крім формули миру, запропонованої українським президентом, не розглядаються. Таку думку сьогодні, 9 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM озвучив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

“Варто зазначити, що якихось конкретних альтернативних “мирних” планів, по суті, і не пропонується. Єдиний такий “план” був запропонований Китаєм. У ньому пропонується заморозити конфлікт на тій лінії фронту, на якій він перебуває зараз, і почати переговори про мир. Наскільки я розумію, на сьогоднішній момент це такий основний альтернативний план, який існує у світі, крім російського. Й навколо цього і ведуться розмови”, — розповів експерт.

Він зазначив, що китайська сторона пропонує заморозити війну в Україні.

“Проти китайського “мирного” плану виступає Україна. Варто зазначити, що саме Україна послідовно займає одну й ту ж позицію, публічно постійно заявляє про те, що в країни немає плану Б, окрім формули миру, запропонованої українським президентом Зеленським. І вся дипломатія, і безпосередньо президент займаються цими питаннями, відстоюючи позицію територіальної цілісності”, — акцентував Потапенко.

За його словами, важливо, що саме українську позицію зайняли й Сполучені Штати Америки.

“США категорично відкинули можливість реалізації китайського “мирного” плану в якійсь короткостроковій перспективі. І ось тут, я вважаю, відбулися дійсно великі геополітичні зміни. Очевидно, насамперед позиція США стала неприємним сюрпризом для РФ. Кремль розраховував на те, що підтримка України з боку США не буде продовжена. Відповідно, після виборів до Європарламенту керівництво Росії могло очікувати ослаблення підтримки України й з боку Європейського Союзу. А далі все це призвело б до того, що Україні так чи інакше довелося б розглядати якісь альтернативні варіанти”, — вважає керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.

Він також акцентував на тому, що в межах підготовки до Глобального саміту миру, який пройде 15-16 червня у Швейцарії й на якому будуть присутні представники понад ста країн світу, прихильників саме української формули миру стає дедалі більше.

“Після збройного вторгнення Росії в Україну, до початку 2024 року світ опинився по суті в новій холодній війні або на порозі наступної світової війни. Світові лідери це прекрасно розуміють, тому на сьогоднішній момент відбувається консолідація сторін протистояння. Якщо на початковому етапі війна Росії проти України розглядалася як регіональний конфлікт, то зараз це стає фронтом глобального протистояння. І переважна більшість країн перебувають усе-таки на боці України та виступають проти агресора — саме РФ”, — зауважив В’ячеслав Потапенко.

Читайте також: Провокації РФ, позиція Китаю: як проходить підготовка до Саміту миру (ВІДЕО)

Прямий ефір