Пригожин обнуляє залишки репутації Путіна, — Подоляк

Володимир Путін, Євген Пригожин. Колаж: 24tv.ua

“Вигнаний” до Білорусі ватажок приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин несподівано з’явився в Санкт-Петербурзі на саміті Росія – Африка. Цей крок — черговий удар по іміджу президента РФ Володимира Путіна, хоча той ще не оговтався від бунту “вагнерівців”. Про це сьогодні, 28 липня, у коментарі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Я б не сказав, що Пригожин — цікавий персонаж. Він якраз-таки максимально нецікавий і передбачуваний. Я його називаю обнулятор. Він зараз продовжує політику обнулення залишків репутації Путіна. І ця його демонстративна поява в Петербурзі на саміті, на полях саміту, чітко говорить: “Путін ніхто”. Ось Пригожин демонстративно це показує”, — сказав він.

За словами Подоляка, у Пригожина є свої функції. Йому потрібно триматися медійного простору, щоб були якісь гарантії того, що він не зникне в небуття остаточно.

Друга складова, уточнив радник керівника ОПУ, — Путін узяв на себе певні “понятійні” зобов’язання.

“Система російської влади — це кримінальна інфраструктура, там не юридично коректні договори складаються, а понятійні папери підписуються. Ось він узяв на себе певні понятійні зобов’язання в присутності, я так розумію, третіх осіб. І не виконати він їх не може, а виконати він теж їх не може, тому що тоді потрібно показати, що ти програв по суті внутрішню війну. Так, вона не завершилася класичним переворотом, але ти її програв. Тебе обнулятор продовжує обнуляти і робити це щодня”, — пояснив Подоляк.

На його думку, зараз Росія виглядає як країна, що готується до внутрішнього фундаментального громадянського конфлікту.

“Відповідно, Путін уже не є арбітром, не є суб’єктом, який контролює ті чи інші процеси. І це розуміють представники інших еліт, різних кланів, які в Росії є. Просто зараз ще немає транзитивного сценарію. Цей транзитивний сценарій переходу влади або переходу до громадянської війни повноцінної буде саме в той момент, коли Росія зазнає суттєвої тактичної поразки по лінії фронту. Щодо активів РФ на Африканському континенті, безсумнівно, “Вагнер” виконував певну роль з точки зору цих активів. Контроль над урядами, над ресурсними базами низки країн. Але зараз там відбувається заміна. “Вагнер” уже передає ці активи іншим інститутам російської держави. Ці активи контролюватимуться Росією тільки до моменту початку внутрішнього громадянського конфлікту в самій Росії”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Саміт Росія — Африка провалився: деталі від дипломата

Нагадаємо, 27 і 28 липня в Санкт-Петербурзі (РФ) відбувся саміт Росія — Африка, на який прибули представники 17 африканських країн, коли 2019 року подібний захід відвідали лідери 43 країн Африки. За словами політолога Ігоря Рейтеровича, це пов’язано з політичними та економічними передумовами, однією з яких є вихід Росії із зернової угоди.

Прямий ефір