Соратники президента Володимира Путіна — голова Чечні Рамзан Кадиров та засновник приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин продовжують активно критикувати Міністерство оборони Росії. Основний удар спрямований знову на генерал-полковника Олександра Лапіна. Його звинувачують у здачі низки міст та неефективному командуванні російськими солдатами. Така критика підриває авторитет і самого Путіна, інформує FREEДОМ.
“Є різні групи впливу всередині країни, які розуміють ту прірву, в яку веде зараз Путін, і вони захочуть відпрацьовувати сценарій назад. Занадто оточення російського президента любить сите життя, і зараз вони втрачають це сите життя. Тому вони захочуть його повернути”, — сказав політолог Ігор Петренко.
А деякі з цього оточення вже розпочали відверту боротьбу за владу. Глава Чечні Кадиров та олігарх, відомий як “кухар Путіна”, а ще співвласник ПВК “Вагнер” Пригожин — об’єдналися, щоб зберегти, а подекуди й збільшити свій вплив. Обидва критикують російське Міноборони за військові провали.
Основний удар спрямований на генерал-полковника Олександра Лапіна. Кадиров звинувачує його у здачі низки міст, неефективності командування та незаслужених нагородах. Нарікає, що не може зв’язатися з Лапіним. При цьому Кадиров нахвалює олігарха Пригожина, який набирає ув’язнених у свою приватну армію на повномасштабну війну проти України.
“Мотивація Пригожина та Кадирова, вони перебувають у цій групі осатанілих фашистів, вони хочуть отримати владу. Це люди, які мають насамперед силові ресурси. У Кадирова, за різними оцінками, армія може бути від 20 до 30 тис. людей, які вірні йому. У Пригожина ще більше, по суті, він є паралельною армійською структурою і має медійний ресурс”, — зазначив політичний експерт Тарас Загородній.
І якщо свої особисті армії Кадиров і Пригожин поки що не пускають на війну за кремлівську владу, медійний ресурс працює на повну силу.
Одночасно зі звинуваченнями Лапіна у непрофесіоналізмі, у ЗМІ широко обговорювали чутки про те, як Лапін особисто погрожував розстрілом мобілізованим, які відступили під Сватовим, проте втік при наближенні українського дрона, кинувши їх під конвоєм військового патруля.
Практика подібних інформаційних вкидань характерна саме для “фабрики тролів”, пов’язаної з Євгеном Пригожиним.
“Всі чудово розуміють, що справа загалом рухається до військової поразки, а військова поразка послабить Путіна. Загалом, якщо кожен сам не почне посилювати себе, може зовсім програти, бо якщо прийде до влади хтось із путінського оточення, умовний технократ, то ані Пригожину, ані Кадирову місця в системі не буде”, — наголосив російський опозиціонер Дмитро Гудков.
Цікаво, що за всієї критики Міноборони РФ, нового командувача російських військ в Україні Сергія Суровікіна Кадиров із Пригожиним навіть хвалять. Вважається, що ця трійка надумала очолити силовий блок Росії, коли Суровікін стане міністром оборони, Пригожин — директором Федеральної служби безпеки (ФСБ), Кадиров — директором Росгвардії.
“Чи вийде це у них — окреме питання. Все ж таки головними гравцями в Росії залишається ФСБ, армія, і окремо гра Головного розвідувального управління (ГРУ), яке офіційно належить Міноборони РФ, але неофіційно там керує й існує окремий силовий апарат, і, звичайно, в даному варіанті вони хочуть зробити винними у всьому військових, Путіна, щоб отримати свою частку влади”, — сказав Загородній.
Експерти впевнені, розкол у Кремлі наростатиме з новими поразками Росії у війні проти України. Зараз російський президент готовий терпіти витівки своїх, поки що, соратників. Адже, наприклад, від приватної армії Пригожина залежить успіх Путіна в Бахмуті. А військові Кадирова, за неофіційними даними, виступають загороджувальними загонами для мобілізованих росіян. Але довіри до колись близьких соратників у Путіна немає.
Читайте також: Втрати армії РФ на фронті перевищили 70 тис. осіб — аналіз останніх даних (ВІДЕО)