У прифронтовому Бахмуті на сьогодні понад 70% пошкодженої та зруйнованої міської інфраструктури відсутні світло та вода. З початку місяця від обстрілу росіян у місті загинули вісім мирних жителів. Із сезоном похолодання у місті почалися нові проблеми. Люди, які переважно живуть у підвалах, потребують засобів обігріву, інформує FREEДОМ.
“Єдина людина зараз, президент-вбивця — Путін. Це хіба президент? Це хіба людина? XXI століття — він почав війну!” — каже мешканець Бахмута Михайло Павлович.
Пенсіонер Михайло Павлович розповів, що вже двічі міг загинути під обстрілами міста.
За словами місцевих, вони вже звикли до звуків війни. Щодня в пріоритеті — пошуки їжі. Загинути під час обстрілу багато хто не боїться, тому не їде.
“Я тут народився, а раніше чи пізніше померти — яка різниця”, — зізнався мешканець Бахмута Роман.
Постійні перебої з водою, електрикою та мобільним зв’язком — так місто мешкає вже кілька місяців. Чи не єдине джерело отримання всього необхідного — міський волонтерський центр. Тут допомагають усім, хто вирішив залишитись.
“Дехто не виїжджає, тому що у них є тварини. Люди, які виїхали, залишили своїх тварин. Я розумію всі причини людей, вони не виїжджають, бо з тваринами ніде не приймають. Інші не їдуть, бо немає коштів чи їм нікуди їхати”, — каже волонтерка гуманітарного пункту Бахмутської міської ради Ірина.
Багато потреб містян закривають волонтери. З початком холодів у місто почали привозити не лише продукти, а й буржуйки, адже місцеві ночують у підвалах, а температура повітря в укриттях уночі не більше 11 градусів.
“Буржуйки нам роблять хлопці під Дніпром. Ми зараз їх встановлюватимемо в підвалах”, — пояснює волонтер Юрій.
До Бахмуту він приїжджає кілька разів на тиждень. За його словами, зараз у пріоритеті все, що може врятувати людей від холодів.
“Найнебезпечніше — це застуди, протяги. Тим більше тут багато людей похилого віку, у яких слабка імунна система. Аптек немає, ліків немає, лікарів немає. Ось у чому проблема. Вранці вже заморозки починаються, вже холодно, а що потрібно старому, щоб захворіти?” — зазначає Юрій.
Привезені волонтерами буржуйки вже встановлюють в укриттях, адже у квартирах багатоповерхівок люди практично не живуть. У місті пошкоджено понад 70% інфраструктури, а з 80 тис. населення тут залишаються близько 10 тис. мирних жителів.
Читайте також: FREEДОМ допомагає підготуватися до зими волонтерів у Бахмуті (ВІДЕО)