Прибуток із заморожених російських активів, що передається Україні, має стати інструментом для стабільності фінансово-економічної системи та відновлення країни. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.
Він констатував, що тема конфіскації заморожених російських активів залишається досить чутливою для партнерів України.
Ференс зауважив, що українська дипломатія, влада та громадські організації не один місяць працювали в цьому напрямі, пропонували певні механізми, щоб заморожені активи РФ почали працювати на стійкість і відновлення України.
“Власне вже є певна конкретика. І пані Урсула [президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн] заявила про це якраз на берлінській конференції про відбудову, про 50 мільярдів та про те, що справді прибуток — це не самі російські активи, це прибуток, відсотки, які на такі великі суми набігають у контексті часу — от якраз ці відсотки, вони мають працювати та бути інструментом для стійкості фінансово-економічної системи, як мінімум, та відбудови… Я думаю, що потенціалу є набагато більше, як заморожені активи агресора можна застосовувати й потрібно застосовувати вже зараз для підтримки України”, — сказав політолог.
Читайте також: Передача Києву 50 млрд дол. коштом заморожених активів РФ не замінить репарації, — Бураковський
Нагадаємо, голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко заявив, що питання повної конфіскації заморожених у країнах Заходу російських активів перебуває у підвішеному стані, оскільки вимагає насамперед від країн G7 розробки єдиної правової рамки.