Тегеран діє гібридними методами, тому не приєднується відкрито до війни на Близькому Сході. І США не хочуть втягуватися у війну з Іраном. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Іран проводить дещо іншу політику. Це все-таки гібридна війна. На Близькому Сході їхні підрозділи діють у низці регіонів. Той самий Корпус вартових ісламської революції, їхній експедиційний корпус Аль-Кудс, ті самі шиїтські організації, які є парамілітарними, озброєні й навчені Іраном, і багато іншого. Від самого початку іранської експансії вони діяли саме таким чином. Пряме воєнне зіткнення для Ірану розглядається як небажане і вкрай небезпечне. Вони пам’ятають війну з Іраком 1980 року, жертви, яких зазнав Іран, і всіляко уникають прямого зіткнення. Власне, це не відповідає іранській доктрині, яка передбачає поширення ідей ісламської революції шляхом заклику до дій”, — сказав він.
Тому, уточнив експерт, цілком зрозуміло, що Іран не хоче безпосередньо втягуватися в конфлікт. США, своєю чергою, також не зацікавлені у війні з Іраном.
“З урахуванням того, що за будь-якою війною або початком бойових дій слідує наземна операція. Кількість озброєних людей, армії, озброєнь і всього іншого Ірану достатня для того, щоб серйозно стримувати американців. Це потребує величезних кількостей ресурсів, і тому американці так само проводять політику стримування експансії Ірану. Наскільки вона ефективна чи ні — це вже друге питання. Але, тим не менш, іншої стратегії зараз я на Близькому Сході не бачу”, — висловив думку Семиволос.
Тегеран безпосередньо увійде в участь у конфлікті тільки в разі, якщо буде завдано удару безпосередньо по самому Ірану. Це може бути якраз Casus belli, вважає експерт.
“А все інше це як частина стратегічної гри, яку ведуть різні країни на Близькому Сході, Іран зокрема. Усе, що відбувається за межами Ірану, не є прямою очевидною загрозою. Це лише поліпшення або погіршення стратегічного становища. А удар безпосередньо по території Ірану і очевидний удар, не те, що ми бачили удари дронів, які не створили суттєвих проблем. А очевидний удар по очевидних об’єктах і по очевидних нападниках — це може призвести до втягнення Ірану в безпосередній конфлікт”, — резюмував Ігор Семиволос.
Читайте також: Іран почувається найкрутішим у світі, тому що за ним стоїть Росія, країна — на порозі створення ядерної зброї, — Зільбер
Нагадаємо, як заявив експерт із питань безпеки, колишній офіцер Міжнародного департаменту поліції Ізраїлю Сергій Мигдаль, Іран — велика індустріальна країна, в якій є багато цілей, багато больових точок, на які можна було б натиснути, маючи той арсенал, який є у Сполучених Штатів Америки. Пентагоном розроблено кампанію, під час якої США можуть знищити фабрики з виробництва Shahed і всю нафтову індустрію Ірану.