У Росії все добре, а ціни на продукти зростають, тому що росіяни більше заробляють. Таким може бути короткий зміст економічного блоку 4-годинної так званої “прямої лінії” президента Російської Федерації Володимира Путіна. Політичні та гуманітарні блоки настільки ж змістовні. Традиційно у всіх проблемах росіян глава Кремля звинувачував то Захід, то місцевих чиновників і обіцяв у всьому розібратися особисто, повідомляє FREEДОМ.
Свою традиційну так звану “пряму лінію” Путін почав із заяви про нібито небувалу консолідацію російського суспільства. Насправді ніякої одностайності немає — війна Росії проти України розділила громадян країни. Наприклад, згідно з опитуванням Russian Field, майже третина молодих людей висловилася проти так званої “СВО” (“спеціальна військова операція”, так у РФ називають війну Росії проти України, — ред.). А серед пенсіонерів таких лише 7%.
“Є дуже вірна ознака, коли можна зрозуміти, що Путін бреше — це щоразу, коли він відкриває рота. У нього не буває такої ситуації, що Путін щось сказав, і не збрехав”, — помітив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.
За результатами опитування Russian Field 48% росіян вважають, що Москві потрібно переходити до мирних переговорів. Диктатор навпаки — хоче продовжувати війну проти України фактично нескінченно.
“Мир буде тоді, коли Росія досягне своїх цілей”, — заявляє Путін.
Войовничі устремління Путіна не поділяють родичі мобілізованих. Вони вимагають повернення синів, чоловіків, батьків і братів додому. Їхні скарги та звернення редактори путінської “прямої лінії” проігнорували.
“Усі запитання були заздалегідь відібрані ведучими і групою підготовки. Або були дзвінки зі студії теж заздалегідь підготовлені. Жодного несподіваного запитання. Ясна річ, що жодних запитань від дружин мобілізованих і близько не було. Жодного контакту з реальними людьми на вулиці і навіть через кінокамеру”, — пояснила політична аналітикиня Ольга Курносова.
Зате глава Кремля пообіцяв, що другої хвилі мобілізації не буде. А навіщо вона, якщо перша ще не закінчилася?
“Повзуча мобілізація йде, і вона триватиме, тому що треба заповнювати ту кількість загиблих, а їх дійсно багато”, — додав Яковенко.
Замість російських мобілізованих та їхніх рідних на зв’язок із президентом нібито з бліндажа вийшли члени якоїсь “бригади Путіна”. Користувачі відразу звернули увагу, що екіпірування цих виставкових штурмовиків виглядало підозріло чистим і новим. Російські військові кажуть, що про такий підрозділ взагалі не чули.
“Уяви собі, що є “загін Путіна”. Уявляєш, у полон би потрапив або розгромлений би був? Скрізь би говорили: “Загін Путіна знищено”. Ну хто це дозволить зробити? Ні, звісно, немає [такого загону]. І шеврон [з Путіним] особливою популярністю не користується”, — сказав російський військовий в інтерв’ю “Новая Газета-Европа”.
Найцікавішими на так званій “прямій лінії” були СМС-повідомлення — їх модератори періодично виводили на екран. Такі, наприклад: “чому ваша реальність розходиться з нашою дійсністю?” або “Коли реальна Росія відрізнятиметься від телевізійної?”. На них диктатор не реагував.
“Якісь СМС-повідомлення виводилися, зокрема гострі для того, щоб це сприймалося як якась можливість плюралізму, якої немає”, — пояснила Курносова.
У підсумку пресконференція російського президента нічим не відрізнялася від звичних росіянам пропагандистських ток-шоу. Путін повторив усі свої улюблені мантри і вкотре прочитав лекцію про нібито створену Леніним Україну.
Читайте також: Без гострих питань, зате з двійником: як пройшла “пряма лінія” Путіна — аналізували експерти