Прозріння у Путіна не буде, але він намагається повернути собі імідж нормального, — професор

Володимир Путін. Фото: hromadske.radio

Керівництво Росії не вміє ефективно управляти країною. У співробітників спецслужб, які перебувають при владі, немає навичок творення. Однак президент РФ Володимир Путін намагається повертати собі нормальність, збираючись змінювати законодавство про “іноагентів”. Про це сьогодні, 18 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор, доктор політичних наук, керівник української експертної групи “Сова” Михайло Савва.

За його словами, репресії в прямому сенсі — це дії влади, які призводять до обмеження прав людини або до позбавлення волі. А те, що росіян забирають силоміць на війну проти України, — це частина державної політики.

“До того ж така не усвідомлена частина. Навряд чи влада Росії свідомо погіршує життя людей. Навряд чи вона свідомо робить так, щоб не залишалося вибору. Але влада Росії просто не вміє керувати ефективно. Вона просто не вміє створювати. Тому що, коли при владі перебувають співробітники спецслужб, то в них немає навичок творення, в них немає навичок розвитку економіки, вони просто все це провалюють, попри величезні ресурси, якими розпоряджається Російська Федерація”, — каже Савва.

Також доктор політичних наук прокоментував інформацію, що Путін доручив проаналізувати закон про “іноземних агентів”.

“Прозріння не буде до самого кінця. Це спроба повернути собі імідж нормального. Після відкритої агресії проти України в усьому світі з’явилися серйозні сумніви, а наскільки нормальні взагалі керівники російського режиму? Я звернув увагу на слова у відповідь, наприклад, міністр закордонних справ Росії Лавров заявив, що у російського керівництва є великі сумніви в адекватності західних лідерів. Це явна відповідь. Тобто вони реагують на те, що їх хвилює. І ось цими заявами про те, що потрібно проаналізувати і виправити, зробити більш осудним законодавство про іноземних агентів, Путін намагається повернути собі нормальність”, — сказав він.

За словами професора, російський диктатор робить це й іншими способами. Наприклад, зустрічається з африканськими лідерами і розповідає їм про те, що Росія все робить правильно.

“Але це спроби, які ніяк не вплинуть на стан прав людини в Росії, ніяк його не поліпшать. Тому що навіть якщо буде зроблено якісь формальні зміни до законодавства про іноземних агентів, правозастосовна практика залишиться колишньою, абсолютно репресивною. Наприклад, їм дозволять не маркувати пости про особисте життя позначкою, що вони іноземні агенти, а потім почнуть за це саджати”, — резюмував Михайло Савва.

Читайте також: Після заколоту Пригожина Путін лише посилив репресії: нові випадки затримання росіян (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, твердження Кремля про те, що Росія не здійснювала військової експансії в бік кордонів НАТО, неправда. Про це йдеться в розслідуванні проєкту “Голосу Америки” Polygraph.info. В останні два десятиліття Росія побудувала десятки нових військових баз і відновила роботу об’єктів радянської армії вздовж своїх кордонів із Західною Європою. Наприклад, в окупованому Криму Росія відновила мережу радянських радіолокаційних станцій у горах, з яких збройні сили РФ можуть стежити за Чорним морем. Кремль явно не планує зупинятися на війні проти України.

Прямий ефір