Проєкт про хлопців, які пройшли пекло війни: “ТитаниUA” розширює межі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Соціально-освітній проєкт для ветеранів війни “ТитаниUA”, який у березні 2024 року презентували в Дніпрі, розширює межі. Поки що в межах Дніпропетровської області. Тепер до нього долучилися ще кілька районів регіону. Щоб допомогти тим, хто відстоював незалежність своєї країни в повномасштабній війні Росії проти України, адаптуватися до життя поза фронтом. Для цього готують амбасадорів з-поміж тих, хто теж пройшов війну, повідомляє FREEДОМ.

Свій бойовий шлях Андрій Перепадя почав ще 2014 року. Служив до 2021 року, поки його не звільнили за станом здоров’я. Але вже в перший день повномасштабної війни він знову пішов на службу. Після чергового поранення та реабілітації став керівником відділу ветеранської політики в Нікопольському районі.

“За роки служби я отримав певний досвід у проходженні реабілітації, і всього іншого. Розуміюся на документації. Хлопці звертаються з якимись проблемами, ми намагаємося їх вирішувати”, — сказав керівник відділу ветеранської політики Нікопольської районної військової адміністрації Андрій Перепадя.

Тепер Андрій став і представником проєкту “ТитаниUA”, який допомагає ветеранам війни повернутися до цивільного життя.

“Це проєкт про хлопців, які пройшли пекло війни, яких не зламали важкі поранення, які активні, які можуть і хочуть допомагати своїм побратимам”, — додав Перепадя.

Відстоювати права ветеранів і допомагати їм у розв’язанні соціальних і психологічних проблем у рамках проєкту “ТитаниUA” тепер завдання і Дмитра Куценка.

У квітні 2024 року він став Героєм України. Захищати рідну землю пішов добровольцем у 2014 році. Повномасштабну війну зустрів на Сумщині, пізніше був на Харківщині та обороняв Бахмут.

Навесні 2023 року потрапив під авіаудар. Отримав поранення, внаслідок якого втратив обидві ноги. Але, зізнається, прийняв себе таким. Тепер досвідом адаптації прийняття себе ділиться з побратимами. Налаштовує їх шукати заняття до душі.

“Я садівництвом займаюся. У мене півтора гектара черешні. Плануємо хоча б на п’ять гектарів вийти, будемо потихеньку працювати”, — сказав Куценко.

З ветеранами працюють психологи, фахівці служб зайнятості, відомі спортсмени, чимало з яких теж пройшли війну і мають поранення, тому можуть говорити з ветеранами як рівні з рівними.

“Набираємо нових амбасадорів. Зараз проводимо навчання для амбасадорів. Тож сподіваємося, що проєкт буде тільки розростатися, що нас ставатиме більше, і в кожній громаді буде представник нашого проєкту”, — зазначила заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Надія Задорожна.

Амбасадорами проєкту вже стали 28 осіб. Усі вони з великим досвідом — і бойовим, і в адаптації після поранень та ампутацій. Додатково пройшли спеціальну підготовку, щоб максимально ефективно працювати з ветеранами.

Читайте також: ТитаниUA: у Дніпрі презентували масштабний проєкт для ветеранів (ВІДЕО)

Прямий ефір