Понад 30 тисяч звернень отримав проєкт “Хочу жити” з початку існування. Російські військовослужбовці, завдяки цьому проєкту, зберігають життя і не скоюють воєнні злочини за наказами свого командування. Про це сьогодні, 28 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив спікер проєкту “Хочу жити” Віталій Матвієнко.
“Загалом, можемо з упевненістю сказати, що проєкт повністю себе виправдав. Станом на сьогодні ми отримали понад 30 тис. звернень на телефони гарячої лінії, в чат-бот і в WhatsApp. Також було проведено понад 215 операцій з виведення російських військовослужбовців, які добровільно здалися в полон. Понад 1 000 операцій зараз перебувають у гарячій стадії”, — повідомив він.
Матвієнко зауважив, що кожна операція — індивідуальна.
“Кожна операція має індивідуальний підхід. Беруться до уваги умови, де перебуває військовослужбовець Росії, на якій ділянці фронту і наскільки можливо його безпечно перевести на український бік”, — пояснив речник проєкту.
Він звернув увагу, що всі російські військовослужбовці, які здалися в полон, в Україні перебувають під захистом гуманітарного права і норм Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими.
“Можемо підсумувати 2023 рік, що для нашого проєкту він був успішним. Російські військовослужбовці звертаються до нас. І якщо на початку проєкту більша частина була дзвінків і звернень від родичів військовослужбовців, то зараз більший відсоток безпосередньо від самих військовослужбовців, які хочуть зберегти своє життя”, — зауважив Матвієнко.
Читайте також: Від них відмовилася Росія: як дружини російських військовополонених шукають своїх рідних (ВІДЕО)
Нагадаємо, обмін полоненими стоїть на паузі з кінця літа.