Провокації РФ, позиція Китаю: як проходить підготовка до Саміту миру (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: eda.admin.ch

Угорщина візьме участь в українському саміті миру у Швейцарії. Будапешт за столом переговорів представлятиме керівник Міністерства закордонних справ (МЗС) Петер Сіярто. За словами міністра, Угорщина поважає дипломатичні зусилля Швейцарії й готова брати участь у всіх заходах, де мир стоїть на порядку денному, повідомляє FREEДОМ.

Заяви про провокації напередодні Саміту миру лунають як з України, так і з самої Швейцарії, яка надає майданчик для переговорів. Київ наполягає на тому, що підривну діяльність веде Китай. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Пекін відмовляє інші країни сідати за стіл переговорів у Швейцарії та заявляє про нібито безперспективність саміту. У Швейцарії ж говорять про посилення активності з дискредитації мирних переговорів з боку Росії.

“Підривні дії носять системний і безпрецедентно масштабний характер, що ще раз підтверджує — ми все робимо правильно, йдемо правильним шляхом, і разом із нашими партнерами ми створимо прецедент, коли мирний саміт буде скликаний не на умовах країни, що нападає, або на умовах країни-посередника, а на умовах Статуту ООН”, — заявив Кулеба.

“В останні дні перед конференцією швейцарська дипломатія активно намагається забезпечити максимально можливий рівень участі в ній, вступивши, по суті, у пряму конкуренцію з Росією, яка кожне повідомлення, що якась країна відмовилася поїхати до Швейцарії, розглядає як свій успіх. Багато хто в парламенті Швейцарії вбачає в цій гарячковій активності Москви ознаку того, що насправді конференція в Бюргенштоку вже зараз відіграє важливу роль і має величезне значення. Тим паче, що свій тиск із використанням економічних чи енергетичних інструментів нарощує не лише Росія”, — пояснив керівник редакції телерадіомовної компанії Swissinfo Бальц Рігендірген.

Попри дипломатичні зусилля Вашингтона та Києва залучити Пекін до обговорення мирного плану президента України Володимира Зеленського, Китай залишається непохитним. За словами представника Держдепартаменту США Метью Міллера, Сполучені Штати заохочують і готові сприяти участі Китаю в обговоренні умов справедливого миру для України. Пекін же натомість продовжує спроби посадити за один стіл переговорів Україну та Росію, що наразі неможливо.

“Ми від самого початку надавали великого значення мирному саміту щодо України й перебували в тісному контакті з цього питання зі Швейцарією, Україною та іншими сторонами. Китай неодноразово наголошував, що міжнародна мирна конференція має відповідати трьом важливим складовим: визнання всіх сторін, включно з Росією та Україною, рівноправна участь усіх сторін і справедливе обговорення всіх мирних планів. Що стосується Китаю, то зустріч, схоже, ще не відповідає всім трьом складовим. І саме тому Китай не зможе взяти участь у зустрічі”, — сказала офіційна представниця МЗС Китаю Мао Нін.

У необхідності того, щоб за столом переговорів у Швейцарії були представлені інтереси не тільки країн Європи, а й так званого глобального Півдня та країн Азії, впевнений Зеленський.

“Через тиждень у нас буде новий “День Д” — день дипломатії. Перший мирний саміт, який міг би стати форматом, що наближає справедливе закінчення цієї війни. Ми ніколи не покладалися виключно на силу зброї. Нас завжди турбувала дипломатія, але Володимир Путін відкинув дипломатичне рішення, розпочавши повномасштабну війну та віддавши перевагу спробі геноциду українців замість діалогу з Україною. Це був його вибір. І світу справді необхідна єдність, щоб подолати цю величезну проблему — великі зусилля необхідні від країн на всіх континентах. Не тільки Європи”, — заявив Зеленський.

За інформацією видання Bloomberg, обговорення трьох пунктів мирного плану Зеленського — продовольча, ядерна та енергетична безпека, а також обмін полоненими у форматі “всіх на всіх” — може лягти в основу подальших переговорів із залученням російської сторони.

https://www.youtube.com/watch?v=bB4h-wtbkKs&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: Відмова від участі в Саміті миру у Швейцарії — це помилка китайської дипломатії, — Фесенко

Прямий ефір