Провокації Ірану в бік Ізраїлю підтримувала Росія, — Саакян

Прапори Ірану та Росії. Ілюстративне фото: zn.ua

Провокації Ірану в бік Ізраїлю відбувалися за підтримки Росії. Про це сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.

“Ірану необхідно дотримуватися заданої лінії й відповідати рівню силової ескалації, яка відбувається. По-друге, є фактор Росії, яка здетонувала процеси щодо нападу ХАМАСу на Ізраїль. Очевидно, що операція готувалася не без Ірану, й за ХАМАС довгий час, як і за багатьма іншими подібними організаціями, стояв Іран. Але сам характер терористичного нападу і дії Ірану, які були перед цим та після цього, свідчить про те, що ми маємо підставу припустити, що все пішло не за тим планом, який, власне, задумував Іран. А далі поява цілої низки кремлівських вух на місці та інтерпретації, які задавала офіційно пропагандистська машина Росії, і, загалом, подальші дії Росії щодо підтримки ХАМАСу та хуситів, решти, дають нам можливість небезпідставно припустити, що за тим, як саме відбувалася ця провокація, характер провокації задавався підтримкою Російської Федерації”, — сказав політолог.

Він вважає, що подальша дестабілізація регіону була цікава Росії, але нецікава в такому вигляді Ірану. На думку Саакяна, тепер Іран уже фактично ведений у цій ситуації, коли йому необхідно підтримувати рівень власного впливу та рівень ескалації для того, щоб це не стало його поразкою.

“Нинішня інтенсивність для Ірану була ідеальною вже як фіксація проблем, які створилися. Зараз же ми бачимо, що Росія постачає й озброєння Ірану, те, що вже запеленговано, Шойгу, який їхав. І при цьому Росія намагається видати себе на міжнародну арену як потенційний стабілізатор щодо Ірану, що ось із Росією можна домовлятися про те, щоб Росія попросила Іран й стримала їх від якихось більш масштабних операцій, наприклад. Це розігрування карти, яке вигідне Ірану, який не хоче неконтрольованої ескалації, переростання цього у велику війну”, — сказав політолог.

Він переконаний, що ситуація вигідна російському диктатору Володимиру Путіну, який заявляє, що в нього нібито є широкий вплив.

Читайте також: Іран підвищує ставки: про напружену ситуацію на Близькому Сході розповів Данілов

Нагадаємо, глави МЗС країн G7 обговорили кроки щодо деескалації на Близькому Сході. Як повідомили у Державному департаменті США, держсекретар Ентоні Блінкен та його колеги з “Великої сімки” говорили про зусилля для припинення вогню між ХАМАС та Ізраїлем, яке гарантувало б звільнення заручників, а також могло б створити передумови для встановлення миру в регіоні.

Прямий ефір