Черговий наступ армії РФ на Курському напрямку — безуспішний. За січень 2025 року Росії вдалося повернути під свій контроль лише 33,4 кв. км території. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM сказав речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
“П’ятий наступ [на Курському напрямку] почався 5 січня. Якщо говорити про абсолютні цифри, за січень нинішнього року Росія змогла повернути під власний контроль 33 квадратних кілометри — це найменша [цифра] за весь час проведення російських наступальних дій на території Курської області. Це говорить про те, що наступ захлинувся”, — зазначив спікер.
За його словами, Путін самоусунувся від коментування обстановки на Курському напрямку, тому що йому немає чого сказати.
“Коментувати власну поразку він не готовий і не буде. Сьогодні головне — продемонструвати свою уклінність перед президентом Сполучених Штатів, де він [Путін] говорить про те, що Трамп прийде і порядок наведе”, — каже Братчук.
Спікер Української добровольчої армії впевнений, наступ росіян у цьому регіоні провалився через успішні контратакувальні дії Сил оборони України.
“Сили оборони України за добу до початку цих наступальних дій РФ провели контратакувальні дії. Українці зайшли на ті позиції, з яких росіяни якраз 5 січня мали атакувати наші Сили оборони. Вони використовують тактику маневреної війни, враховують ландшафт місцевості, яка виявилася не рідною для російських військових. Може, тому вони стирають її з лиця землі й бомблять. Про що ми сьогодні можемо говорити? Є певне просування, але при цьому Сили оборони України покращили тактичні позиції на інших напрямках, вдалося знову вдарити по російських силах, використовуючи ті оборонні споруди, які були захоплені ще в серпні 2024 року”, — акцентував гість ефіру.
Як приклад Братчук навів населений пункт Курилівка Курської області РФ. Там працював 177-й окремий гвардійський полк морської піхоти РФ, який був перекинутий із Запорізького напрямку в регіон.
“Чим відзначилася ця морська піхота? Тим, що сьогодні вона втратила вже 25% особового складу. Ще трошки, і полк треба буде забирати з лінії фронту, тому що за всіма канонами, навіть жорстокими канонами російських бойових статутів, він просто втрачає боєздатність. Його треба виводити. Кого кинути туди? А перекидати немає кого. Можна пригнати північнокорейських солдатів. Чим це закінчилося для “пташенят” Кім Чен Ина, ми чудово бачимо. Із середини січня вони зникли з поля бою в Курській області. Як далі розвиватимуться події? Поки інтенсивність боїв дещо спала, кардинально ситуація не змінюється, бої тривають”, — сказав спікер.
Речник Української добровольчої армії, говорячи з приводу відведення військ КНДР із Курської області, припустив, що їх можуть перекинути на напрямок знову.
“Ми не можемо говорити про те, що північнокорейці назавжди зникли з Курської області. Два диктатори знайдуть можливість домовитися. Поки що ці втрати заповнюються технікою та озброєнням, які йдуть із КНДР у Російську Федерацію. Ймовірно, що північнокорейці відійшли, але буде ротація. Також посилять навчання у зв’язку з тим, що солдати КНДР не готові виявилися до ведення такого тактичного бою. Ми говоримо про технології сучасної війни, а це використання дронів. Ймовірно, зараз вони будуть підтягувати ці знання і вміння. Я думаю, що північнокорейці, цілком імовірно, в найближчому майбутньому можуть з’явитися знову”, — переконаний Братчук.
Читайте також: Удар по інтернату в Суджі — цілеспрямована атака російської армії: цілі пояснив генерал
Нагадаємо, 1 лютого, російські війська вдарили по будівлі школи-інтернату міста Суджа Курської області, яке перебуває під контролем Сил оборони України. Як повідомив пресофіцер тимчасової військової комендатури на території РФ Олексій Дмитрашковський, у момент атаки в приміщенні перебували десятки місцевих жителів, які готувалися до евакуації.
Читайте також: Эта тактика наглядно демонстрирует суть “русского мира”, — Братчук об ударе РФ по Судже