Росія провалила найбільший від початку повномасштабного вторгнення в Україну танковий наступ. 30 березня російська армія мала намір прорвати українську оборону в районі Авдіївки. Але велика колона російської техніки зазнала удару Збройних сил України (ЗСУ), повідомляє FREEДОМ.
Атаку, де українські захисники підбили 20 одиниць техніки, називають найбільшою з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Усього противник відправив на штурм 36 танків та 12 бойових машин піхоти (БМП). В результаті Росія втратила 12 танків та вісім БМП.
“Можливо, хтось із росіян, російських командирів, вирішив, що треба отримувати погони, підвищення у званні, і таким чином кинути у бій війська. Вони зазнали обстрілу протитанкової оборони й таким чином втратили таку велику кількість техніки. Це значна кількість. Фактично танковий батальйон було знищено на 30%”, — відзначив військовий оглядач Денис Попович.
Бій розгорнувся 30 березня на західній околиці Тоненького — на цій ділянці фронту російські сили намагаються наступати після взяття Авдіївки. Ізраїльський військовий журналіст Сергій Ауслендер вважає, що одна з причин такого нищівного провалу полягає в тому, що російські командири нічому не вчаться.
“Як діяли за підручниками, написаними за часів Другої світової війни, так і продовжують. Нічого не змінюється. Наразі всім зрозуміло, що атакувати в лоб танковою колоною за наявності у противника протитанкових ракет, артилерії та дронів — самогубство”, — сказав Ауслендер.
Низька якість кадрів — це проблема, з якою доводиться мати справу командуванню російської армії, кажуть аналітики. І ключове питання — кваліфікація командирів. Втім, з іншими ресурсами проблем не менше. Наприклад, як Москва планує забезпечити технікою дві нові армії, про створення яких нещодавно оголосив міністр оборони Росії Сергій Шойгу.
“Як укомплектувати так, щоб танкова рота стала танковою ротою, з цим є великі питання. Як вони зараз поповнюють техніку: вони ремонтують стару і таким чином укомплектують свої підрозділи. Нової техніки вони виготовляють дуже мало, стара техніка не така ефективна”, — додав Попович.
Тим часом для забезпечення Сил оборони України створено ще одну коаліцію — бронетанкову. Це результат спільної ініціативи Польщі та Німеччини. Підтримали коаліцію Велика Британія, Швеція та Італія. Експерти вважають, що таке міжнародне об’єднання може значно зміцнити Збройні сили України.
Читайте також: Росіяни виходять на найбільш активну фазу наступу в Донецькій області — деталі від Братчука