Найбільша інтенсивність боїв між Силами оборони України та російськими окупаційними військами зараз — на Харківському та Покровському напрямках. Запеклі бої точаться навколо міста Часів Яр Донецької області — важливого опорного пункту, який противник намагається захопити. Водночас на півдні України росіяни “змістили акценти”. Про це сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Наприклад, на Запорізькому напрямку вони діяли на Старомайорське, Урожайне, а зараз зосередилися здебільшого на тому, щоб збити наших морських піхотинців із плацдармів, зокрема в районі Кринок”, — зазначив він.
Романенко наголошує: хоча плацдарми на лівому березі Дніпра на Херсонщині утримуються українськими військовими багато місяців, зокрема завдяки активності безпілотної авіації та ефективній контрбатарейній боротьбі з правого берега, забезпечувати українські сили на лівобережжі непросто.
“Дуже серйозною перешкодою для забезпечення дій Сил оборони України є річка Дніпро, через яку треба здійснювати все логістичне забезпечення процесу: постачання озброєння, військовослужбовців, евакуацію поранених тощо. Здійснювати це через таку природну перешкоду дуже складно. Але, попри все це, попри те, що противник почав зосереджувати саме на цьому напрямку свої сили, вдається зараз стримувати цей напрямок, завдавати ударів”, — коментує гість ефіру.
На його думку, для ефективної протидії росіянам дуже важливе нарощування засобів протиповітряної оборони та поява в України винищувачів F-16.
“Хоча від кількості багато залежатиме, наскільки ефективно їх можна буде застосовувати. 10-20 літаків ці питання принципово не розв’яжуть, покращать потенціал, але не розв’яжуть. Тому ілюзій щодо цього мати теж не варто. Необхідно у комплексі зміцнювати потенціал Сил оборони України. Тут важливими є ті постачання озброєнь у дуже широкому спектрі з боку наших союзників з тими пріоритетами, які Міністерство оборони України надає, а також масштабування. Вже дуже багато питань розв’язано щодо виробництва нашим військово-промисловим комплексом дуже необхідних нам засобів і артилерії, і бронетехніки, і дронів тощо. Все питання у тому, що потрібен час для розширення випуску та вдосконалення якості цього озброєння”, — сказав Ігор Романенко.
Читайте також: ЗСУ провели активні штурмові дії та покращили тактичне положення на окремих напрямках — підсумки доби на фронті
Нагадаємо, минулої доби російські окупаційні війська втратили в Україні 1 210 військових, 48 артилерійських систем і 35 бронемашин.