Протистояння Китаю та США виходить на інший рівень — почалася нова гонка озброєнь, — політолог

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

У Сполучених Штатах Америки представили бюджет Пентагону на наступний фінансовий рік. Документ можна назвати бюджетом холодної війни. Більшість із нових фінансових релокацій, які планують американці, спрямовані на те, щоби протистояти потенційній агресії Китаю. Про це сказав директор програми “Північна Америка” Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Це дійсно бюджет війни. І потрібно розуміти, що це бюджет холодної війни, тому що протистояння Китаю та США стає більш жорстким з політичного погляду, воно виходить на інший рівень. Все-таки американці стали усвідомлювати, що Китаю потрібно протидіяти не тільки словами, не тільки побудовою коаліцій, формуванням військово-політичних блоків, а й також просто прямою загрозою того, що американську “воєнку” неможливо буде обігнати”, — сказав Краєв. 

На його думку, КНР, попри всі заяви преси, зокрема китайської, ще дуже далеко до того, щоб дійти хоча б до двох третин тих можливостей, якими володіють США. Але це зовсім не означає, що Сполучені Штати не повинні розвиватися далі. 

“Більшість із тих нових статей витрат, релокацій фінансових, які американці планують, якраз спрямовані на те, аби протистояти потенційній агресії Китаю у Південнокитайському морі, біля Тайваню, Японії. Тобто, це все націлено якраз на Тихоокеанський театр воєнних дій”, — наголосив політолог.

Краєв акцентував, що США таким чином дають прямий сигнал Китаю, який також проводить модернізацію своїх збройних сил.

“Це сигнал про те, що американці все бачать, готуються до такого сценарію. І, по суті, почалася нова гонка озброєнь. І ось цей бюджет Пентагону — яскраве тому підтвердження”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Сі Цзіньпін намагається вбити клин між США та Європою — думка політолога

Як повідомлялося раніше, міністр оборони США і глава Об’єднаного комітету начальників штабів представили бюджет Пентагону на наступний фінансовий рік. Бюджетний запит на 2025 рік включає понад 48 млрд дол. на військово-морський і кораблебудівний потенціал, понад 61 млрд дол. на військово-повітряний флот і 13 млрд — на посилення армії та морської піхоти.

Прямий ефір