Для того, щоб пробити лінію оборони російської окупаційної армії, Збройним силам України потрібні касетні боєприпаси. Усе тому, що оборонні споруди окупантів можуть простягатися на понад 30 кілометрів углиб лінії фронту. Такі дані навів в ефірі телеканалу FREEДОМ засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.
“Нам необхідно пробивати досить сильну оборону противника, яку він формував, наприклад, на Запорізькому напрямку дев’ять місяців з осені до теперішнього часу. Це три лінії з глибиною не менше 30 кілометрів. Фортифікаційні бетонні споруди, рови протитанкові, загородження інженерні, мінування”, — сказав експерт.
При цьому він зазначив, що друга лінія оборони окупантів, до якої українські захисники ще не дісталися, потужніша, ніж перша.
“У другій лінії розташовані протитанкові засоби, артилерійські засоби, резерви живої сили противника, які вони використовують, перекидаючи на ті напрямки, де ми захопили ділянки їхньої першої лінії оборони та просуваємося далі”, — пояснив Романенко.
У такій ситуації, каже він, українським бійцям дуже необхідні засоби, подібні до касетних боєприпасів.
“Причому спорядження є як протипіхотні, так і протиброньовані. Радіус ураження з урахуванням розвороту збільшиться десь у п’ять разів”, — уточнив військовий експерт.
Крім того, ЗСУ потрібні ракети з дальністю ураження 300-500 км, зокрема ATACMS.
“Чому важливі саме ATACMS? Тому, що вони запускаються з наземної платформи. Такі, як HIMARS, MLRS, які вже є в України. Розрахунки вже підготовлені до їхнього використання, у пакеті замість шести реактивних снарядів може бути одна ATACMS. Це те, чого нам не вистачає для того, щоби завдати ураження на виявлених слабких ділянках в обороні противника, особливо другої й третьої лінії”, — наголосив Романенко.
Він також зауважив, що США, Росія та Україна не підписували договір про обмеження на ці касетні боєприпаси.
“Американці довго їх тримали. На боєприпаси JDAM, які отримувала Україна раніше, надавали реактивну частину від снаряда, відстиковуючи касетну. А тепер можуть передавати нам загалом цей заряд із касетною боєголовкою, яку можна і потрібно використовувати. Тому що росіяни це роблять із 2014 року. А нам треба активно протидіяти цьому всьому, як в обороні, так і в наступі”, — резюмував гість ефіру.
Романенко акцентував: треба весь час наголошувати, що війна України справедлива і вона щодня веде боротьбу за звільнення територій, за відновлення суверенітету і свій захист.
“Треба говорити про це в обличчя ворогові, а також нашим союзникам для того, щоб у них додалося сміливості. Це дуже важливо, тому що з різних аспектів не завжди всім цього, на жаль, вистачає. А росіяни, ми це точно знаємо, сприймають тільки силу”, — підсумував Романенко.
Читайте також: Касетні боєприпаси від США знищать оборонні укріплення РФ — деталі від Братчука