Найголовніше, чого не вистачило президентській кампанії віцепрезидентки США Камали Гарріс, яка програла Дональду Трампу, — часу. Адже американські вибори буквально закінчуються лише для того, щоб розпочатися знову. Про це розповіла політологиня-американістка Олександра Філіппенко в ефірі FREEДОМ сьогодні, 8 листопада.
“Американські вибори тривають дуже довго. Зазвичай, президенти свою кампанію ведуть 18 місяців. Дональд Трамп подав документи на своє переобрання рівно того дня, коли йому вручили ключі від Білого дому в січні 2017 року, і саме в той момент, коли він програв вибори 2020 року. Щойно Байден обійняв посаду, Дональд Трамп уже подав документи на переобрання. Тобто зазвичай це дуже довгий процес. Два роки. 18 місяців у середньому. Камала Гарріс, звичайно ж, мала дуже мало часу для того, щоб переконати американських виборців, і цього зробити не вдалося. Багато хто говорив, що, виявляється, [виборчу] кампанію в США можна вести так коротко, але ні, коротко вести не виходить”, — прокоментувала гостя ефіру.
Вона пояснює, що кампанії Камали Харріс не вистачало інтерв’ю, спілкування віч-на-віч, де їй ставили б уточнюючі питання. З виборцями вона спілкувалася через виступи, які завжди були дуже сильними. Але цього замало.
“Американським виборцям подобається, коли претенденти виступають, розмовляють із ними безпосередньо. І Дональд Трамп робив цього дуже багато. Останнє, на що сподівалися у команді Камали Гарріс, що вона говоритиме з Джо Роганом. Але Джо Роган — це найвідоміший підкаст-ведучий у США — підтримав Дональда Трампа. Його підкаст із Дональдом Трампом переглянули майже 50 млн людей за два тижні, і Камала Гарріс відмовилася від розмови з ним. Вона промовляла, можна сказати, лише вивірені тексти. І це, зважаючи на все, підвело її… Навіть ті люди, які голосували за Демократичну партію минулого разу, не прийшли голосувати за Камалу Гарріс. Зважаючи на все, справді забракло їй часу”, — вважає Філіппенко.
Про політичне майбутнє Камали Гарріс, за словами політологині, зараз говорити складно.
“Якби вона була просто кандидатом у президенти, тоді вона могла б піти назад до Конгресу, могла б займатися чимось таким, стати губернатором, щось подібне. Але вона вже була віцепрезиденткою США. А після того, як вона була віцепрезиденткою США, йти до Конгресу назад — це крок назад кар’єрними сходами. Але, як ми бачимо, Дональд Трамп навіть після програшу повернувся, що буває раз на 120 років. Тому урок Дональда Трампа вчить нас, що всього можна очікувати. Хоча, на мою думку, мені здається, що вона відійде від політичної діяльності та з’являтиметься виключно як символічна фігура, як, наприклад, Барак Обама, який підтримує тих чи інших кандидатів”, — резюмувала Олександра Філіппенко.
Читайте також: “Сірий кардинал у команді Дональда Трампа”: що відомо про майбутню главу апарату Білого дому, розповіла Філіппенко
Нагадаємо, вибори у США відбулися 5 листопада. Дональд Трамп отримав підтримку більшості штатів, які “вагалися”, забезпечивши собі другий президентський термін. Він уже оголосив про свою перемогу і пообіцяв змінити курс США: знизити податки, збільшити видобуток нафти і зупинити всі війни.
Читайте також: Три з п’яти претендентів на посаду держсекретаря США чи радника з нацбезпеки виступають за допомогу Україні, — політологиня