Протести в РФ — це короткий гніт, який може спалахнути абсолютно раптово, — співзасновник фонду “Свободная Бурятия”

Иллюстративное фото: ap.org

Кремль просуває доволі старий наратив про нібито зовнішній вплив на РФ з боку “підступного Заходу”, щоб росіяни не йшли на мітинги. Про це сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співзасновник фонду “Свободная Бурятия” Володимир Будаєв.

“Наратив досить старий, абсолютно нічого нового, тому що влада РФ завжди своєю пропагандою пояснює людям свої провали, що хтось ззовні вплинув на нашу країну таким чином. Вони так себе виправдовують й надають легітимності своєму управлінню, що от якби не ми, то тут давно був би вже Захід, нас би давно б уже окупували, якби не ми, Росія б розвалилася. Але водночас Кремль та сам Путін роблять абсолютно все, щоб просувати, припустимо, той самий націоналізм у національних регіонах”, — сказав Будаєв.

Він зазначив, що найнаціоналістичніша пісня у РФ “Я русский” подобається далеко не всім, навіть із тих, хто згоден із Кремлем. А загалом політика Кремля спрямована на те, щоб розділити людей.

Будаєв підкреслив, що багато людей у національних регіонах РФ схильні до пропаганди, а протести спалахують дуже раптово.

“Протести в Росії — це така непередбачувана річ. Тобто якби ми говорили про протести в Башкортостані місяць тому, ну, як би ми це все спрогнозували… Тобто це ось такий ось доволі короткий гніт, який може спалахнути абсолютно раптово”, — сказав співзасновник фонду “Свободная Бурятия”.

Він нагадав, що в Бурятії теж були масові протести, наприклад, проти мобілізації.

За словами Будаєва, протестів у РФ стає дедалі більше, інтервал між ними в регіонах уже не такий великий.

“І тут Кремль сам грає проти себе. Що сильніше він стискатиме свій кулак, то більше протестів виникатимуть у регіонах, не обов’язково навіть у національних. Тобто штучному такому об’єднанню піддаються не тільки національні регіони, а й досить близькі до федерального центру. Ну, це просто просування такої імперської політики, що все йде в центр, а там крихти ми віддаємо назад регіонам. Можна, звісно, зробити висновок, що люди від такого життя не тільки в національних регіонах страждають, й можуть виникнути, й виникали протести на тлі цього в інших, абсолютно не національних регіонах. Тому, в принципі, протестам може бути підданий не тільки один регіон, а одночасно кілька”, — сказав співзасновник фонду “Свободная Бурятия”.

Читайте також: Влада РФ відключає інтернет у регіонах, Башкортостан і Якутія стали полігонами для цих випробувань, — Кольцов

Нагадаємо, Москва побоюється перспективи відділення регіонів. В Орловській, Воронезькій областях і в Бурятії були створені, згідно з офіційним формулюванням, штаби із запобігання загрозам виникнення і поширення сепаратизму, націоналізму, масових заворушень і злочинів екстремістської спрямованості.

Прямий ефір