Протести в Башкортостані показують — щойно буде тригер, це запалить ситуацію в РФ, — Подоляк

Протести в Республіці Башкортостан. Скріншот: Telegram/Куштау Байрам

Трансформація Російської Федерації через військову поразку по лінії фронту — це обов’язкова умова для існування якогось зрозумілого майбутнього в Європі. Одна-дві суттєві тактичні поразки РФ призведуть до обвалу лінії фронту, а далі будуть незворотні процеси. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ озвучив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Ці процеси частково ми бачили влітку 2023-го — пам’ятний похід [на Москву засновника ПВК “Вагнер”] Пригожина, хоч і не реалізований до кінця. Ми бачили, що силова вертикаль дуже швидко падає під тиском таких самих силовиків з іншого боку. Якщо почнуться протести, як у Башкортостані, але вони почнуть жорстко виганяти силовиків, це призведе до перебудови всієї системи в Росії”, — сказав гість ефіру.

У будь-яких авторитарних системах інертність присутня, зазначив Подоляк. Але ті ж протести можуть стати таким собі тригером, який запалить ситуацію і призведе до глобальних змін.

“Раніше Дагестан, тепер Башкортостан показують — щойно буде тригер, це запалить ситуацію. А тригером може стати і збільшення кількості ліквідованих на фронті російських військовослужбовців, а для цього потрібні відповідні технологічні рішення — ті ж далекобійні ракети. Теж тип обвальної події — знищення українськими захисниками літака А-50 чи кораблів Чорноморського флоту, чи більш активне відпрацювання військових об’єктів у Криму”, — наголосив радник глави ОПУ.

Провокувати протестні виступи в РФ може також падіння соціальних стандартів — соціальних виплат, пенсій тощо.

Подоляк також звернув увагу на модель поведінки управлінської вертикалі в Росії — еліт, які сидять у регіонах.

“Росія хамськи поводиться по відношенню до етнічних громад, зі зневагою, з ненавистю. Ми знаємо це по Криму. І намагається керувати репресивними методами. І на тлі нервової реакції, на тлі війни, на тлі того, що загалом відбувається навколо Росії, ці еліти агресивніше поводитимуться щодо регіональних спільнот. Тим самим провокуватимуть прямі зіткнення. Тому що федеральні еліти можуть керувати тільки в умовах тотального контролю, пропаганди і тотального силового придушення. Вони не готові до діалогових форм управління. Не готові розмовляти з етнічними спільнотами, такими як Башкортостан”, — резюмував Подоляк.

Повна версія інтерв’юКатастрофа Іл-76, перемовини з Угорщиною та Словаччиною, зростання протестів у РФ: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Раніше російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав, що відцентрові тенденції тліють і протести в Росії триватимуть. Однак повною мірою все це вирветься на свободу, коли буде зламаний хребет путінському режиму.

Прямий ефір