Протестам у Грузії не вистачало політичної складової, — Васадзе

Протест у Грузії. Фото: gettyimages.com

Так званий закон про “іноагентів” викликав у Грузії хвилю протестів. Однак у підсумку скандальний документ було ухвалено. Акціям протесту не вистачало політичної складової. Грузії необхідна сильна опозиція. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 15 серпня, висловив політолог Гела Васадзе. 

Вибори до парламенту, які мають відбутися в жовтні в Грузії, навряд чи змінять ситуацію в країні, вважає політолог. 

“Політичної складової тоді не вистачало. Не вистачало притомної опозиції. Не вистачало політичних лідерів. Але їх і зараз немає. Цього і зараз не вистачає. І коли мені кажуть, що ось будуть вибори, тоді все й вирішиться. Ні, це не так. Не все вирішиться, тому що як не було політичної складової, так її і немає”, — сказав Васадзе. 

На його думку, нинішня влада країни, зокрема правляча партія “Грузинська мрія”, зробила все, щоб вільних виборів не відбулося. Щоб закріпити своє правління і слідувати далі проросійському вектору розвитку держави. 

Він також не виключає, що за підсумками голосування люди знову вийдуть на масові протести. Але без політичної складової вони будуть безрезультатними, впевнений Васадзе. 

“Так, люди вийдуть мітингувати. Але без політичної складової всередині й без політичної підтримки ззовні люди просто помітингують і припинять. Ще раз наголошую: якби не було політичного форматування всередині й політичної підтримки ззовні, жодна революція не відбулася б. Від слова зовсім”, — резюмував політолог.

Читайте також: “Вибухнула політична криза”: наслідки ухвалення скандального закону про “іноагентів” у Грузії (ВІДЕО)

Раніше Гела Васадзе сказав, що заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе про те, що країна у 2030 році вступить до Європейського Союзу, потрібні владі лише для того, щоб не порушувати Конституцію. В іншому ж триває вбудовування Грузії “в російську екосистему”. Протест проти такого вектора розвитку країни не припиниться, проте очевидно, що його необхідно конвертувати в політичний процес. Виборча кампанія з виборів у парламент, які мають відбутися у жовтні, у Грузії де-факто стартувала. 

Прямий ефір