У Європейській комісії сподіваються, що пункти пропуску на польсько-українському кордоні, заблоковані польськими перевізниками, вдасться розблокувати. Про це сьогодні, 16 листопада, на брифінгу заявив офіційний представник Європейської комісії з питань транспорту Адальберт Янц, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
Янц зазначив, що наразі тристоронні переговори між урядами Польщі та України та польськими протестувальниками не увінчалися успіхом.
“Учора відбувся візит делегації Єврокомісії високого рівня, зокрема генерального директора з транспорту [Єврокомісії] на прикордонний пункт у Польщі, де відбуваються протести, з метою участі в обмінах думками з обома сторонами: урядом і протестувальниками. Цей візит дає нам змогу також побачити на місці й оцінити наслідки цього протесту, які є дуже і дуже значними. На кордонах дуже довгі черги. Умови для далекобійників — дуже важкі. Цей протест має також вельми значні економічні наслідки….Ми, звісно, розраховуємо на те, що польський уряд, українська влада продовжать обмін думками та дійдуть до рішень”, — сказав він.
Представник Єврокомісії додав, що вимога протестувальників щодо запровадження для транспорту, який перетинає кордон, дозволів на роботу і квот буде порушенням наявних угод.
“Будь-яке повторне запровадження системи дозволів або квот для автомобільних перевезень юридично неможливе, оскільки це було б несумісне з угодою про автомобільний транспорт, що існує між Європейським Союзом та Україною. Ця угода була укладена також за участю держав-членів ЄС. Якщо виникають проблеми з виконанням цієї угоди, то ми можемо допомогти національній владі (як держав-членів ЄС, так і України) організувати діалог, щоб розв’язати будь-які проблеми”, — резюмував Янц.
Читайте також: Переговори про членство України в ЄС триватимуть кілька років, — політолог
Нагадаємо, з 6 листопада триває протест польських перевізників, які блокують рух вантажного транспорту на польсько-українському кордоні. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах: “Дорогуськ — Ягодин”, “Корчова — Краковець” і “Гребене — Рава-Руська”. Протестувальники пропускають лише одну вантажівку на годину, виняток — фури з гуманітарною допомогою та військовою технікою, які пропускають без перебоїв. У результаті на кордоні утворилися величезні затори.
Польські блокувальники висунули шість вимог:
- повернення дозволів для українських перевізників;
- посилення вимог перевезень у рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
- заборона реєстрації в Польщі компаній із капіталом з-за меж ЄС;
- отримання доступу до української системи “Шлях”;
- окремі черги для машин з ЄС у системі “єЧерга”;
- виділення окремих черг для порожніх авто.