Простір абстрактного гуманізму, де паразитує Росія, — Левусь про заклик нобелівських лауреатів до припинення вогню

Дмитро Левусь. Фото: Facebook/Дмитро Левусь

Лист, підписаний 51 лауреатом Нобелівської премії із закликом до воюючих сторін про негайне припинення вогню, містить саме ті посилання, на яких паразитує Росія. Таку оцінку сьогодні, 15 липня, в ефірі FREEДОМ дав політолог-міжнародник, експерт центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“Цей горезвісний лист 51 нобелівського лауреата, про який учора почали говорити, — це саме там, де Москва може паразитувати. Є образ Росії, на якому вона паразитує, має можливість і через свою агентуру впливу, яка теж десь у цих колах крутиться, просувати ідею такого гуманізму абстрактного: нумо, нехай припиниться війна і нехай настане мир. Якщо не вдається зараз розв’язати, передамо війну наступним поколінням. Інфантильнішої позиції просто неможливо уявити. Тобто давайте війну перенесемо ще далі. Це — один момент. І другий момент: нехай території залишаться окупованими, і на них Росія вчинятиме свої злочини, нехай загроза удару по “Охматдиту” залишається, нехай ніхто не відповість за Бучу та Маріуполь”, — прокоментував політолог.

За його словами, з таких закликів складається простір, в якому Росія може й надалі існувати, в якому зрівнюються жертва та агресор.

“Там стоїть підпис нобелівської лауреатки, типу білоруської, насправді російської [Світлани] Алексієвич, того самого [Дмитра] Муратова, який і опублікував цей лист у себе в “Новій газеті”, де у нього слово “війна” у цій “Новій газеті”, яка себе позиціює начебто опозиційною Російській Федерації, не використовується. Бо за російським законом не можна так називати. І він скрізь вірнопідданськи називається “іноземним агентом”. Ну, це “дуже сильна позиція”, так скажемо. І ось у цьому просторі такого абстрактного гуманізму Росія і паразитує у світі”, — заявив Дмитро Левусь.

Читайте також: Реакція світу на удар РФ по “Охматдиту” була неповною і недостатньою — думка політолога-міжнародника

Нагадаємо, 51 лауреат Нобелівської премії підписав лист із закликом про негайне припинення вогню між Росією та Україною та в секторі Гази. Він адресований Папі Римському Франциску, Вселенському патріарху Варфоломію, Далай-ламі XIV, ООН, Європейському парламенту, Парламентській асамблеї Ради Європи, а також сторонам, що воюють. Лист, опублікований невдовзі після російського удару по “Охматдиту”, містить пропозиції про негайне припинення вогню; обмін полоненими, звільнення заручників, повернення тіл загиблих та початок переговорів. У ньому наголошується: “якщо політики не можуть домовитися, нехай віднесуть розв’язання питань на суд майбутніх поколінь та припинять вогонь”.

Читайте також: Нобелівські лауреати підписали відкритий лист до світових лідерів проти режиму Путіна — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір