Цілий рік UATV розповідав вам про дітей, які прославляють Україну на весь світ. Команда проєкту вчилася у них долати труднощі, радіти перемогам і не опускати руки через тимчасові невдачі, веселитися, співати, танцювати, стрибати й творити.
Отже, підбиваємо підсумки досягнень юнихукраїнців за 2019-й рік.
Новина про те, що 13-річний українець Олексій Середа став наймолодшим чемпіоном Європи зі стрибків у воду, облетіла всю земну кулю. Наш спортсмен став рекордсменом і знову змусив говорити весь світ про Україну і про те, що тут живуть справжні борці та професіонали.
Нам вдалося побувати на звичному для Олексія тренуванні та пізнати його ближче. Льоша виявився скромним і небагатослівним хлопцем, адже звик доводити все вчинками, а не словами.
Також ми розповідали про пару, з якою краще взагалі не зустрічатися на паркеті – це марно, ви все одно будете в аутсайдерах. Давид Комарницький та Ангеліна Черковська – абсолютні чемпіони України з бально-спортивних танців, переможці Кубка Європи й абсолютні чемпіони світу в європейській та латиноамериканській програмах.
Після того, як в березні випуск вийшов у ефір, танцюристи встигли поповнити скарбничку своїх перемог дуже престижними медалями. По-перше, підтвердили статус чемпіонів світу, по-друге, привезли дві перемоги з Китаю, і, по-третє, здійснили свою мрію і потрапили на найпрестижніший танцювальний турнір у Блекпулі, ще й привезли звідти 5 кубків.
“Треба намагатися, треба переживати емоції, якщо ти будеш без емоцій танцювати, то нічого не вийде. Для мене танці – це життя, я без них не можу”, – говорить Ангеліна.
Підкорювати вершини любить і маленька Глорія Польова. За свої 5,5 років вона вже стрибала з парашутом, двічі піднялася на Говерлу, побувала на Кіліманджаро, знає, що таке роупджампінг і не уявляє свого життя без спорту. Проявляє активність переважно разом з татом, який вчить доньку бути сміливою по життю.
Глорія займається кінним спортом, повітряною гімнастикою, плаванням, катається на лижах, сміливо спускається в печери, піднімається високо в небо, насолоджується життям і отримує неоціненний досвід.
Тренером, як тато, і олімпійським чемпіоном мріє стати Андрій Кучеренко. Він – чотириразовий переможець всеукраїнських змагань в особистій першості та синхроні, триразовий чемпіон України, двічі переможець міжнародного турніру в Болгарії зі стрибків на батуті.
Андрюша живе та займається спортом в Одесі. Його тренери – його ж батьки. Не дивно, що вперше він потрапив на батут, коли йому було всього вісім місяців. Напевно, саме тому він абсолютно спокійно сприймає свої перемоги, адже спорт – це все його життя.
Анастасії Макогоненко всього сім років і вона теж не уявляє свого життя без спорту. Настя прославляє Україну на весь світ, демонструючи неймовірні можливості свого тіла. Вона неодноразово ставала чемпіонкою світу з танців диско та слоу.
Як і в Андрійка – у Насті мама – тренер. Олександра виховала не одного чемпіона і краще за всіх може знайти підхід до своєї доньки.
У Зареми Сітшаєвої та Христини Михайличенко схожі долі. Вони разом із сім’єю були змушені покинути свій рідний дім – окупований Крим – і переїхати до Києва. Тут вони заново будували своє життя, але не кидали улюбленої справи. Зарема – скрипалька, переможниця багатьох конкурсів, Христина – піаністка, вона вже встигла підкорити публіку багатьох країн.
“Музика може відображати злість, радість, печаль, переживання”, – зазначила Зарема.
“Коли ми їхали на відпочинок в Єгипет, я тиждень не торкалася до інструменту, потім приїхала – саме в новорічну ніч. Перше, що я зробила – відкрила, звичайно, інструмент, натиснула пару нот, тому що я відчувала, що це необхідно. Це як ковток води або їжа”, – каже Христина.
Так само говорить про своє головне захоплення Дарина Красновецька – без вокалу вона вже не уявляє свого життя. Дарина двічі ставала переможницею престижного музичного фестивалю “Чорноморські ігри”, вона учасниця і почесна гостя дитячого Євробачення, артистка мюзиклу і володарка приголомшливого голосу.
А ось Анастасія Панюшкіна в 13 років отримала найвищу нагороду в галузі моди. На престижному Всеукраїнському фестивалі Ukrainian Fashion Kids Настя виборола гранпрі та можливість представляти Україну на Міжнародному фестивалі World Fashion Kids в Італії.
Зі своєю яскравою колекцією вже в Італії Настя знову завойовує гранпрі, й знову про Україну говорять на міжнародному рівні.
А наш герой Ігор Шибка з Дніпра розробив пристрій, який допомагає незрячим людям орієнтуватися в просторі. Ігоря ми так і назвали – “приборкувач мікросхем”.
“Були різні ідеї, починаючи від того, щоб розмістити електроніку на шапці й повідомляти людині. Потім була ідея зробити окуляр, потім вже окуляри. Окуляри теж в різних варіаціях були: де датчик розташувати, які вони будуть. Після того, як окуляри були випробувані на людині, яка мала проблеми із зором, мені вказали на недоліки. Після того, як закінчу інші свої проєкти, може через місяць-півтора, я продовжу розробку окулярів”, – говорив раніше Ігор.
І він дійсно продовжив роботу над своїм пристроєм. І навіть встиг побувати в Китаї, на всесвітньому конкурсі командних проєктів, і став кращим в категорії “Мистецтво електронних схем”.
Більше випусків програми “Future UA” дивіться за посиланням.