Проривів у сфері безпілотників у РФ немає: експерт назвав причини

Збитий російський "Орлан-10". Скріншот: uatv.ua

У Росії продовжують виробляти досить обмежену номенклатуру безпілотників. На жаль, можуть робити це досить масово. Російські “Ланцети” та “Орлани” продовжують становити небезпеку, їхня кількість залишається значною і дає ворогам певні можливості. Водночас говорити про помітний розвиток цих систем у РФ не доводиться. Про це в ефірі FREEДОМ розповів авіаційний експерт та менеджер авіаційного сектору Богдан Долінце.

“Таке відбувається досить рідко. За два з половиною роки ті самі “Ланцети” вони модернізували, лише замінивши безпосередньо саму бойову частину. Зробили так звану бойову частину з ударним ядром. Це для систем, які мають захист від безпілотників, фактично, щоб пробивати ці захисні екрани. Але загалом решта характеристик, як правило, не змінювалася”, — констатував гість ефіру.

За його оцінкою, є дві основні причини, які унеможливлюють технологічні прориви в країні-агресорі.

“Це, найімовірніше, пов’язано саме з тим, що лише кілька наближених виробників мають ці великі оборонні контракти. Швидше за все, вони це отримали й продовжують надавати якісь там або кошти, або відкати, щоб залишатися в цих контрактах. Друга важлива компонента — складна система військового приймання призводить до того, що будь-яка модернізація взагалі є небажаною для російського військового виробника, тому що вона відкидає можливість заробляти гроші. Тому бачимо, що список, зазвичай, залишається незмінним. І тільки в якихось критичних ситуаціях, наприклад, коли українські системи РЕБ посилилися, то росіянам довелося модернізувати, наприклад, ті самі системи навігації… Але водночас ми бачимо, що це не є якимось серйозним прогресом. Це, швидше за все, масштабування чи точкове покращення ізразків, які вже є”, — каже Долінце.

Він наголосив: масової появи у РФ інноваційних зразків безпілотників не видно, таке відбувається лише в Україні.

“Це відбувається на сьогодні лише в Україні, бо створено умови підтримки та розвитку такого характеру військових інновацій, чого у Російській Федерації немає. І за умов військово-ручного управління економікою це, напевно, неможливо”, — вважає Богдан Долінце.

Читайте також: Чи стане “Паляниця” геймченджером — оцінка авіаційного експерта

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України повідомив, що українські військові вперше вдарили по армії РФ новою зброєю — ракетою-дроном “Паляниця”. За словами глави держави, ця зброя нового класу — новий метод відплати агресору. Росіянам буде дуже складно навіть сказати, що саме по них вдарило, додав президент.

Читайте також: У наступні 10-15 років Україна буде основним постачальником рішень для малої та середньої безпілотної авіації у світі, — Долінце

Прямий ефір