Прорив ксенофобських настроїв у РФ: після теракту в “Крокус Сіті Холі” мігрантів затримують, допитують, б’ють, катують і депортують (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Киргизстан рекомендував своїм громадянам поки не їздити в Росію. За словами чиновників, після нападу на концертний зал “Крокус Сіті Хол” (Crocus City Hall) спецслужби посилили контртерористичні заходи та посилили перевірки на кордонах. А таджицька діаспора в Росії настійно радить таджикам, які перебувають у країні, проявляти обережність, побоюючись зростання злочинів на ґрунті ксенофобії. Також ЗМІ пишуть, що низка роботодавців попросила своїх співробітників, громадян Таджикистану, здати актуальні особисті дані, включно з адресою проживання, повідомляє FREEДОМ.

На тлі ксенофобії, що зростає в Росії після теракту в “Крокус Сіті Холі”, росіяни відмовляються їхати в таксі з водіями з Таджикистану.

У Єкатеринбурзі поліцейські зупиняють людей східної зовнішності на вулицях, а керівництво торгового центру “Грінвіч” запитало в орендарів інформацію про співробітників із Центральної Азії.

“Безумовно, ми можемо говорити про прорив ксенофобських настроїв. Я не впевнена, що вони прямо виросли, але вони стали проявлятися. Що говорити, якщо з вуст колишнього президента РФ Дмитра Медведєва лунають слова, що всі причетні “мають бути вбиті й будуть вбиті”. Звичайно, це дає такий сигнал, що практично все можна, все дозволено, і це дуже тривожно, і це дуже вже помітно”, — наголосила експертка антидискримінаційного центру “Меморіал” Стефанія Кулаєва.

За повідомленнями ЗМІ, у місті Благовєщенську Амурської області невідомі підпалили торговий павільйон, що належав мігрантам. У Калузі група невідомих побила на вулиці трьох громадян Таджикистану, одного з них було госпіталізовано. У російській Державній Думі вже запропонували посилити в’їзд і критерії депортації для мігрантів, повідомляє The Moscow Times. Влада Киргизстану рекомендувала своїм громадянам поки не їздити в Росію. Таджицька діаспора, зі свого боку, настійно радить проявляти обережність, побоюючись зростання насильства щодо мігрантів.

“Сьогодні політика Кремля така, що це антагонізм всьому світу. І якщо країна перебуває в стані протистояння всьому світу, то, звичайно, вороги будуть виявлятися щоразу нові — українці, таджики, американці, хто завгодно. Усі завжди в усьому винні, крім нас самих, тому що всі хочуть нам нашкодити”, — сказала голова фонду “Вільна Бурятія” Олександра Гармажапова.

Правозахисники повідомляють, що за перші дві доби після теракту в “Крокус Сіті Холі” надійшло понад 2,5 тис. дзвінків від іноземних громадян, які перебувають у Росії.

Понад половина повідомлень стосувалися поліцейських рейдів і незаконних затримань. Мігрантів допитують і катують. Також поліцейські влаштовують облави на гуртожитки. У Нижньовартовську після таких рейдів затримали 14 осіб.

“Чи можете ви уявити собі подібні катування, зокрема відрізання вух, наприклад, у [норвезького ультраправого неонациста, німецького неоязичника, організатора та виконавця вибуху в центрі Осло та нападу на молодіжний табір панівної Норвезької робітничої партії 22 липня 2011 року Андерса] Брейвіка в Норвегії? Я думаю, що ні. Про що це свідчить? Про те, що, на жаль, Російська Федерація ближче до терористичних держав, ніж до європейських прогресивних держав на кшталт Норвегії”, — додала Гармажапова.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кремлівський режим мобілізував на війну тисячі представників корінних нечисленних народів РФ.

За абсолютною кількістю загиблих Бурятія посідає друге місце в Росії після Краснодарського краю. Нещодавно жителям Бурятії почали знову роздавати повістки в мобілізаційний резерв.

“Щонайменше 11 жителів Улюнського сільського поселення викликали до військкомату 26 березня під приводом щорічних зборів. У військкоматі Баргузинського району запевняють, що “це не повістки на війну, а мобілізаційний резерв”. Збори відбудуться у військовій частині в Улан-Уде протягом 10-15 днів, — заявили там”, — з повідомлення Telegram-каналу “ЧТД”.

Після президентських виборів у Росії планують призвати на війну ще 300 тис. осіб, пише “Верстка”.

Мігрантам видають повістки відразу після набуття громадянства. Раніше повідомлялося, що в Росію, починаючи з 2022 року, на заробітки в’їхали майже 12 млн іноземних громадян, а за перше півріччя 2023 року в пошуках роботи приїхали трохи більше ніж 3,5 млн іноземців. В аналогічний період 2022 року їх було менше ніж 6 млн осіб.

Читайте також: Теракт у “Крокус Сіті Хол” оголив проблему високого рівня ксенофобії в Росії, — Гармажапова

Нагадаємо, 140 людей загинули внаслідок теракту в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” 22 березня. Цей теракт став найбільшим у Росії за кількістю загиблих після Беслана 2004 року.

Розвідка Сполучених Штатів Америки (США) має у своєму розпорядженні дані, що підтверджують відповідальність угруповання “Ісламська держава” (ІДІЛ) за вчинення 22 березня теракту в концертному центрі “Крокус Сіті Хол” у Красногорську Московської області. Про це йдеться в повідомленні Reuters.

Прямий ефір