НАТО більше не прийматиме країни, які раніше входили до складу СРСР. Таку заяву The American Conservative зробив сенатор від Республіканської партії США Ренд Пол. Також у травні цього року він загальмував ухвалення 40-мільярдного проєкту допомоги Україні.
Сенатор Пол одіозний і вкрай правий політик, який послідовно критикує багато міжнародних проєктів Сполучених Штатів. За різкі висловлювання його неодноразово засуджували навіть колеги з Республіканської партії. Серйозну критику з усіх боків він зазнав через зв’язок з Кремлем і активну протидію вступу до НАТО Чорногорії.
“Пол працює на мету Путіна — розчленувати маленьку країну, яка вже стала жертвою спроби перевороту. Ті, хто виступає проти — фактично виконують забаганки та прагнення Путіна, і я розумію вагу моїх слів. Я знову повторю, сенатор від штату Кентуккі Ренд Пол тепер працює на Володимира Путіна”, — заявив сенатор США Джон Маккейн у коментарі “Голосу Америки” у 2017 році.
Щодо заяви про те, що в НАТО не прийматимуть держави колишнього Радянського Союзу — вона не має ваги. Ще на Бухарестському саміті Альянсу у 2008 році було офіційно зазначено, що Україна стане його членом. Однак через активне лобі Москви країна протягом усіх цих років не набувала статусу кандидата. Тепер, коли Росія показала, чого насправді варта її армія, ситуація може змінитися, стверджують експерти.
“Все залежить від НАТО — не від України. Я думаю, що у разі позитивного розвитку ситуації на фронті, коли Україна все ж таки зруйнує путінський режим, — я думаю, що вступ України до НАТО вирішуватиметься так само як Швеції та Фінляндії. Тобто в автоматичному режимі”, — вважає директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.
Про таку можливість раніше заявляв і голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. Проте розглядаються й інші варіанти військових союзів.
“З урахуванням того, що у нас такий сусід, потрібно шукати можливості безпечного альянсу. Такого, яким міг би стати, наприклад, Британія-Польща-Україна, який має ще охочих приєднатися. Країни Балтії ті самі й таке інше. Нам потрібні гарантії безпеки, і це може означати формування відповідного союзу, який має забезпечити відповідний рівень безпеки нашої держави, і на будь-які агресивні дії міг би реагувати швидше”, — вважає генерал-лейтенант у відставці, кандидат військових наук, доктор технічних наук Ігор Романенко.
Незалежно від причин та цілей заяв сенатора Пола — вони не мають ваги. В американському істеблішменті сформовано майже одноголосну коаліцію обох партій щодо підтримки України. Яскравим прикладом є виділення пакета допомоги на 40 мільярдів доларів з боку США. У травні Ренд Пол вимагав запровадити додатковий інструмент контролю за коштами, щоб нібито уникнути корупції. Однак це сильно загальмувало б весь процес. Пропозиція політика була відхилена.
Читайте також: Посилення обмежень у сфері енергетики, постачання газу та нафти — проти РФ готується новий пакет санкцій