Позиція та інтереси Угорщини продиктовані щільним входженням до цієї країни російського капіталу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України у Хорватії, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
“Угорщина займає дещо особливу позицію, і вона продиктована тим, що до цієї країни дуже щільно увійшов російський капітал. За російським капіталом йдуть розвідувальні служби, які тісно співпрацюють із політикумом країни, куди вони давно входять. Зокрема це стосується й бізнесу. Угорщина — одна з небагатьох країн, яка не вигнала жодного російського шпигуна. Ну, і чого вони виганятимуть цих шпигунів, якщо вони приносять у конвертах щось декому. Тому й позиція виходить такою”, — зазначив дипломат.
Левченко наголосив, що така проросійська позиція низки політиків Угорщини не випадкова, вона стимулюється.
“Там ідеології мало, там багато економічного інтересу. Тому Брюссель постійно робить зауваження Будапешту, мовляв, ви не забувайтеся, далеко не заходьте. Ми розуміємо, що деякі речі виходять із-під контролю. Але Угорщина не лише член Євросоюзу, а й член НАТО. Є єдина політика Північноатлантичного альянсу і єдина політика Євросоюзу. Тому Угорщині треба таки цього дотримуватися. Зрозуміло, що кожна країна має свої інтереси, і зрозуміло, що кожна хоче їх захищати”, — сказав дипломат.
Він наголосив, що Росія дуже щільно переплела угорські інтереси з інтересами Кремля. І угорці свідомо пішли на залежність від Кремля.
Тому, за словами Левченка, Угорщина сьогодні на 85% залежить від газу Росії. Хоча, згідно з європейською директивою, має бути не більше 33%. Крім того, Угорщина на 65% залежить від нафти РФ, а директива — не більше ніж 30,3%.
“Тобто вони свідомо йшли на залежність від Росії. Ця залежність, можливо, давала якісь невеликі економічні ефекти. У тому, що, можливо, нафта та газ вчасно приходили, можливо, за якимись невеликими цінами”, — сказав дипломат.
Левченко також наголосив, що Росія “прив’язала” Угорщину ще одним великим проєктом. Це атомна енергетика.
“Зараз Угорщина виступила за те, щоби починати розширювати будівництво своїх ядерних блоків. Це будівництво реалізують росіяни. Вони увійшли туди з інвестиціями в 10 млрд дол. Ось ці 10 мільярдів і треба декому відпрацьовувати”, — резюмував дипломат.
Читайте також: Шантаж, брехня в підручниках та блокування фінансової допомоги Україні: як в Угорщині підтримують агресію Росії (ВІДЕО)