Пропозиція “втечі” з-під санкцій для олігархів РФ — розбір Орлової

Скриншот: uatv.ua

Колишній посол США в Москві, нині координатор робочої групи щодо санкцій проти РФ Майкл Макфол виступив із пропозицією дати російським бізнесменам можливість домогтися виключення з міжнародних санкційних списків, але для цього вони повинні засудити війну та особисто Путіна. А також пожертвувати 50% своїх статків до Фонду відновлення України й припинити інвестиції в Росії. У цьому плані є кілька моментів, які можуть спричинити побоювання. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила журналістка у Вашингтоні Карина Орлова.

Вона заявила, що у Макфола спостерігається певна логічна суперечність.

“Наприклад, він каже, що потрібно санкціонувати посади, а не конкретних людей. І пропонує санкціонувати всіх і кожного чиновника. З чим я повністю згодна. Але річ у тім, що олігарх у Росії теж своєрідна посада. Це той самий менеджер, який керує активами, який не може ними розпоряджатися на власний розсуд. Тобто всі розпорядження виходять від Володимира Путіна”, — каже Орлова.

Також Макфол пропонує дати олігархам можливість вийти з-під санкцій в обмін на 50% своїх статків, які вони віддадуть на користь України.

“Ну, хотілося б, звичайно, дізнатися, звідки взялася цифра в 50%, чому не 30, чому не 90. Потім про які 50% ідеться? Точніше про 50% від чого? Ясна річ, що гроші, які перебувають у Росії, ніхто ніколи більше не побачить. Тобто ці гроші вилучити неможливо. Якщо ми говоримо про гроші, які у цих олігархів перебувають на Заході, то навіщо пропонувати їм добровільно їх віддати, якщо їх можна просто забрати на законних підставах”, — пояснила журналістка.

Вона наголосила, що санкції проти мільярдерів російських спрямовані на те, щоб позбавити Путіна фінансових потоків.

Орлова також акцентувала, що, за оновленими даними, на відновлення України необхідно 411 млрд доларів.

Прямий ефір