Пропозиція створення єдиної армії Європи — реалістична й обґрунтована: аргументи навів аналітик

Дмитро Снєгирьов. Фото: uatv.ua

Пропозиція президента України про створення Збройних сил Європи — реалістична, і має політичні, економічні та військові підстави. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 лютого, озвучив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Сили оборони України, за оцінкою українського президента, на сьогодні налічують близько 80 тисяч особового складу, тоді як чисельність армії країни-окупанта — близько 220 бригад. Тобто, вдвічі більше, зазначив Снєгирьов.

“З огляду на те, що чисельний склад армії європейських країн, наприклад, Німеччини та Франції — приблизно на рівні 300 тисяч кожна, то, відповідно, пропозиція українського президента має під собою і економічний, і військовий складник”, — зазначив аналітик.

Завдяки Силам оборони України можна створити єдиний моноліт для протидії можливим військовим загрозам з боку Російської Федерації, упевнений Снєгирьов.

“Сили оборони України наразі — найбільш підготовлена армія Європи: як у військовому плані, так і щодо практичного досвіду бойових дій з урахуванням сучасних реалій. Такого досвіду бойових дій немає в жодної армії світу, не те що Європи. Тому пропозиції українського президента — більш ніж обґрунтовані. Тепер відповідь за нашими європейськими партнерами”, — акцентував спікер.

Він також зазначив, що подібні пропозиції лунали з українського боку ще до інавгурації президента США Дональда Трампа.

“Але тоді це викликало різко негативну реакцію саме в Сполучених Штатах. Йшлося про те, що нібито українська ініціатива покликана замістити собою американські війська. Але, як ми бачимо, нинішня зміна риторики адміністрації Білого дому свідчить про те, що подібні ініціативи є більш ніж практичними щодо загального характеру створення умов для відбиття можливої російської агресії”, — зазначив гість ефіру.

Він нагадав, що загальний мобілізаційний резерв Російської Федерації — це близько 15 млн осіб. І щоб стримувати російську армію, потрібні насамперед передові високотехнологічні засоби.

“Мобілізаційний резерв української сторони — близько 3,5 млн осіб. Відповідно, щоб стримувати московську орду, нам потрібні передові високотехнологічні види озброєнь як єдиний стримувальний фактор. Це основний момент спільних зусиль європейських партнерів і України”, — сказав аналітик.

Також, за його словами, необхідний розвиток українського військово-промислового комплексу, вкладення грошей у виробництво вітчизняних засобів ураження, бронетехніки, дронів.

“Те, що зараз називається данською моделлю, коли данці були піонерами в плані інвестицій безпосередньо в український ВПК з метою створення і робочих місць, і забезпечення Сил оборони України саме українським озброєнням”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Живий щит “блакитних шоломів” чи військовий контингент країн НАТО для стримування: якою може бути миротворча місія в Україні

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що на тлі загроз з боку Російської Федерації Європі потрібні власні збройні сили. І час для їх створення вже настав.

Прямий ефір