Пропозиція Макрона про перемир’я на час Олімпіади є помилковим ходом — думка

Президент Франції Емманюель Макрон. Фото: gettyimages.com

Президент Франції Еммануель Макрон, який запропонував на час проведення Олімпійських ігор припинити війну Росії проти України, зробив хибний хід. Таким чином він вирішив пом’якшити свої заяви про введення в Україну іноземних військ для протистояння російській агресії. Таку думку сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Швидше за все, Макрон намагається бути розумним і красивим у плані того, що він був досить різким і у своїх заявах щодо військ Франції, які можуть за певних умов потрапити на територію України, і робив інші жорсткі заяви. А тепер він ніби їх урівноважує, демонструє, що бачить варіанти, які можуть бути лайт. Але насправді, мені здається, що це помилковий хід спочатку, тому що він, як на мене, ставить під сумнів його попередню риторику — жорсткішу, — вважає він.

Лісний зауважив, що необхідно визначитися: чи йти до кінця, знаючи, що Росія — це держава-терорист, чи грати в якісь морально-етичні ігри з нею.

“У будь-якому випадку виграє той, хто цю гру нав’язує серійному вбивці, тому що у нього немає, як у соціопата, жодних обмежень. Він робитиме так, як хоче. І президент України правильно сказав, що у будь-якому разі росіяни цю паузу використовують для того, щоб перетягнути на нашу територію важку техніку та живу силу. То може краще Макрон піде назустріч своїм французьким колегам і дозволить бити французькою зброєю по території Росії? Тоді, напевно, швидше буде встановлено справедливий мир, ніж ми даватимемо шанс Путіну підтягнути ще більше сил і вдарити ще з більшою силою українською армією, — сказав політолог.

Читайте також: Олімпіада-2024 відбудеться без перемир’я — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що запропоноване президентом Франції перемир’я на час Олімпіади в Парижі, яка триватиме з 24 липня по 11 серпня, поки що не здається тим, що можна реалізувати.

Прямий ефір