Пропагандистська кампанія Кремля до річниці вторгнення в Україну — чого домагається Путін (ВІДЕО)

Владимир Путин. Фото: gettyimages.com

Москва розгорнула масштабну дезінформаційну та пропагандистську кампанію до третьої річниці з початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ). У Кремлі наказали спецслужбам максимально використовувати в інформаційно-психологічних кампаніях активізацію дипломатичних зусиль адміністрації президента США щодо завершення війни Росії проти України. Чого хоче домогтися Путін — розбиралися журналісти FREEДOM.

Повідомляється, що російський диктатор хоче оголосити про нібито “перемогу” у війні проти України 24 лютого 2025 року — у річницю повномасштабного вторгнення російської армії, зазначили в ГУР МОУ. Також російські пропагандисти розповідатимуть про нібито тріумф Росії над НАТО. Кремль уже дав вказівки спецслужбам просувати ці тези.

“Одна з ключових цілей нових кремлівських методичок для пропаганди Росії — статус ізольованого цивілізованим світом агресора і воєнного злочинця прикрити плащ-пальто нібито готової до мирного врегулювання “конструктивної сторони конфлікту”, — заявили в ГУР.

Усе це — пропагандистські гасла, пояснюють аналітики. До реальності вони не мають жодного стосунку. Кремль прагне дестабілізувати ситуацію в Україні та в Європі й дискредитувати Київ перед партнерами.

“Російські спецслужби входять в активний етап інформаційних операцій проти України та Європи. Головне завдання — євроскептицизм, підтримка політиків, які поставлять під сумнів нинішню конструкцію ЄС, розбалансування Європи для відмови від підтримки України, а також зміна нинішнього курсу ЄС”, — зазначив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко.

Путін не хоче закінчення війни. Ба більше, вона йому необхідна. Для путінського режиму це інструмент контролю над суспільством і спосіб утримати владу. Єдиний прийнятний для країни-агресора сценарій — повне знищення України.

“Якщо сьогодні президент Росії в тому чи іншому вигляді відмовиться від агресії — припинить бойові дії в односторонньому порядку, я гіпотетично кажу. Звичайно, такого бути не може, але, тим не менш, у нього величезна кількість проблем виникне всередині Росії, і тому йому невигідно закінчувати війну”, — заявив політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников.

Швидкі рішення, про які часто згадує адміністрація Дональда Трампа, зовсім не означають справедливого завершення війни Росії проти України, вважають експерти.

“Єдина умова для швидкого рішення — це поділ світу за “ялтинським” сценарієм і поділ України. Чи погодиться на це Україна? Ні. Чи повинен вільний світ прийняти це? Ні. Хто зараз уособлює вільний світ? Це хороше запитання. Це питання має поставити собі кожна європейська країна”, — стверджує політолог, засновник аналітичного центру pro.mova Євген Глібовицький.

Росія не зацікавлена в мирних переговорах, як і в завершенні війни проти України. Такого висновку дійшов міністр закордонних справ Великої Британії після виступу глави російського МЗС Лаврова на закритій зустрічі дипломатів країн G20 у Південній Африці.

“Ми і близько не підійшли до врегулювання на переговорах, і я маю сказати, що коли слухаю, що говорять росіяни… Я не бачу в них бажання дійсно досягти миру. Ми з нетерпінням чекаємо можливості поговорити про це з президентом Трампом, але ми дуже чітко розуміємо, що для України має бути шлях, і він має бути в центрі цих переговорів. Звичайно, вони хочуть миру, але їм потрібні гарантії безпеки”, — заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі.

Найближчими днями лідери Великої Британії та Франції вирушать до США — на переговори з президентом Трампом. Головною темою обговорення будуть гарантії безпеки для України.

“Я збираюся сказати йому таке: “Ви не можете бути слабким перед обличчям Путіна. Це не ви, це не те, з чого ви зроблені. Це не у ваших інтересах. Як же тоді ви можете бути авторитетними перед обличчям Китаю? Якщо ви слабкі перед обличчям Путіна”, — заявив президент Франції.

Тандем Франції та Великої Британії може стати локомотивом для сміливого обговорення оборонних ініціатив Європи і в комунікації з адміністрацією Трампа, вважають аналітики. До Лондона і Парижа — після виборів до Бундестагу — може приєднатися і Берлін.

Читайте також: Хочуть посіяти сумніви в суспільстві: мету російської дезінформації про ситуацію на фронті назвав Гетьман

Нагадаємо, Генеральний штаб Збройних сил України спростував інформацію про нібито прорив української оборони в Курській області Російської Федерації та масовий захід російських військ на територію Сумської області України.

Прямий ефір