Пропаганда, війна та деградація, це глибоко жахливо і катастрофічно, — Зінченко про Ігри БРІКС у Росії

"Ігри БРІКС". Ілюстрація: "Спорт Экспресс"

Цими днями в Казані тривають спортивні змагання “Ігри БРІКС”. Російська пропаганда протиставляє їх Олімпіаді, яка відбудеться в Парижі. У “веселих стартах” Росії беруть участь 37 лояльних до політики Кремля країн, таких як Китай, Білорусь, Бразилія, Іран, КНДР, Узбекистан, Казахстан, Венесуела, Сирія, Еритрея. Усе це дійство — частина пропаганди, війни та деградації Росії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив спортивний журналіст, редактор телеканалу “Дім” Євген Зінченко.

“Насправді тут є дуже легке визначення, на мій погляд, того, що відбувається в Казані. Це частина пропаганди, це частина війни, це частина деградації. Ось три недоолімпійські кільця для цих ігор, для цього заходу”, — зазначив журналіст.

Він наголосив, що РФ використовує війну скрізь. І спорт — не виняток.

“Якщо розібрати це все, то з пропагандою більш-менш зрозуміло, з війною — чітко і виразно зрозуміло. Це дійство відбувається під час великої війни Росії проти України, яку вона розв’язала. І деградація — це те, до чого Росія дійшла, використовуючи пропаганду в спорті та використовуючи війну в спорті. А війну Росія використовує скрізь — у спорті, економіці, політиці. Росія — це війна. Ось і все. Ось і визначення, ось і сенс цих ігор”, — сказав Зінченко.

Журналіст вважає, що недоцільно навіть порівнювати це дійство зі схожими заходами, які проводив колишній Радянський Союз.

“Росіяни, очевидно, і не намагалися показати, що вони якимось чином “теж можуть”. Вони можуть. Гроші у них, як і раніше, є. Ось на таке гроші є, на “веселі старти”. Я не хочу навіть порівнювати з Радянським Союзом. Якщо згадати, то в Радянському Союзі була Олімпіада, були Ігри доброї волі, потім були навіть ігри “Дружба”, які замінили для соціалістичного табору Олімпіаду в Лос-Анджелесі. І все одно це було не просто за представницькими показниками набагато краще. Це було набагато професійніше, розумніше. Можна так сказати. Так, у всьому була пропаганда. Те ж саме — у всьому була жорстокість і в усьому була війна. Але порівнювати це абсолютно неможливо”, — сказав Зінченко.

Це і є показник деградації Росії, вважає він.

“Усе, що ми робимо в Російській Федерації, ми робимо не просто не так, а робимо тяп-ляп, робимо гірше, дурніше. І напоказ цю дурість виставляємо”, — резюмував гість ефіру.

Російський спорт, який фактично виключений зі світового, не те що нецікавий, він нікчемний, вважає журналіст.

“Скільки б люди, які представляють російський спорт і російську політику, не розповідали, що це має значення, жодного значення це не має. Ми всі прекрасно знаємо, що Росія завжди використовувала спорт як частину політики, частину уявної величі. Це глибоко не смішно, тому що це глибоко жахливо й глибоко катастрофічно. Мені дуже шкода людей, які сприймають це серйозно (“Ігри БРІКС”, — ред.). Десь навіть на 10% бази сприйняття цього навсправжки”, — сказав Зінченко. 

Читайте також: Проєкт FAILED STATE: як деградував російський футбол у період війни РФ проти України

Прямий ефір