Пропаганда ефективна. Це підтверджує не лише досвід Росії, але й, наприклад, Китаю, пропаганда якого орієнтована на сусідів. Інші країни також намагаються використовувати технології та підходи, подібні до тих, що має Кремль, щоб впливати на людей. Про це сказав співзасновник, виконавчий директор інтернет-проєкту StopFake Руслан Дейниченко в ефірі FREEДОМ.
Він зазначив, що спірним залишається питання: чи впливає пропаганда насамперед на людей нерозумних, чи люди втрачають розум під впливом пропаганди. На думку Дейниченка, це суперечка із серії — що раніше з’явилося: курка чи яйце. Але очевидно, що пропаганда еволюціонує.
“Не стоїть на місці, постійно вдосконалюється, використовує алгоритми штучного інтелекту та алгоритми автоматичного розповсюдження інформації. Коли багатомільйонні армії ботів створюються комп’ютерами, фальшивий контент створюється комп’ютерами та штучним інтелектом і поширюється. Коментарі робляться цими роботами. Тому пропаганда не стоїть на місці, вона стає цікавішою, вона стає креативнішою. І це означає, що тим, хто цій пропаганді протистоїть, теж потрібно бути креативними, використовувати наукові підходи та нові розробки для того, щоб дезінформація та пропаганда не псували нам життя, не розпалювали конфлікти та війни”, — сказав Руслан Дейниченко.
Читайте також: Розхитати внутрішні протиріччя: російські плани з дестабілізації всередині українського суспільства обговорили експерти