Пропаганда для малюків: у Росії готують до війни з дитсадка (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Патріотичний рух “Орлята Росії”, який спочатку створювали для учнів молодшої школи, впроваджуватимуть і в дошкільних установах у РФ. На нову “піонерію” з бюджету виділили в 5 разів більше, ніж на виробництво ліків, повідомляє FREEДОМ.

У Татарстані в Будинку творчості російські діти тепер роблять хвостовики від мін.

“Хвостики” спочатку друкують на 3D-принтері, а потім учні їх доробляють руками. Хвостові частини мін потрібні для того, щоб при скиданні з дронів вони летіли “прямо в ціль”, а не переверталися в повітрі”, — повідомляє Тelegram-канал “ЧТД”.

Президент РФ Володимир Путін хоче ввести військову пропаганду й у дитячих садках. Він схвалив ідею міністра освіти Росії про діяльність у дошкільних установах патріотичного руху “Орлята Росії”.

За його словами, в “Орлята” вступили вже понад 2,5 млн учнів молодших класів, або кожен третій у початковій школі. “Орлята” — це аналог радянської піонерії, першочергове завдання якої — виховати лояльне до режиму покоління.

Таких організацій у Росії десятки. На нову “піонерію” в РФ виділяють колосальні суми з бюджету.

“На створення “Руху перших” виділили 19 млрд руб. з бюджету, що можна порівняти з доходами окремих регіонів Росії, наприклад, Калмикії (24 млрд руб.) або Єврейської автономної області (20,4 млрд). Також на нову “піонерію” російська влада витратить більше, ніж на медичні дослідницькі центри та впровадження інноваційних медичних технологій”, — пише видання The Moscow Тimes.

В архангельському дитячому садку замість нових іграшок, ремонту або інвентарю 225 тис. рублів витратили на відкриття музею “пам’яті Великої вітчизняної війни” “Білі журавлі”. Селянська хата, блокадний Ленінград та солдатська землянка — тепер відвідування цих експозицій замінить дитячі ігри.

“У Росії зараз складно черпати щось світле і добре, бо здається, що навколо — суцільна хтонь, тільки старі й незацікавлені ні в чому люди, які сліпо вірять телевізору. Але це точно не так. Я дуже вірю в тих, хто залишається і робить свою роботу, і намагаються висловлювати підтримку і народу України, і виступати проти держави, наскільки це можливо. Але звичайно, це важко”, — сказала журналістка видання “Верстка” Рита Логінова.

Мистецтво, освіта, медіаресурси — у Росії в усіх галузях працює пропаганда. Так, у Москві провели військово-патріотичний диктант, під час якого ставили запитання про цілі вторгнення Росії в Україну, а також про “провокації” — такі як масові вбивства російськими солдатами мирних жителів у Бучі під Києвом.

Загалом витрати федерального бюджету на “виховання патріотизму у громадян” у рамках національного проєкту “Освіта” у 2023 році зросли в 6 разів — майже до 40 млрд рублів. Влада посилює пропаганду, щоб запобігти протестним настроям молоді в майбутньому.

Читайте також: Зустрічі з найманцями у школах, створення кадетських корпусів: як у РФ намагаються виховати нових солдатів для Кремля, розповів правозахисник

Прямий ефір