Пройти навчання може кожен: як готують операторів FPV-дронів у Львові (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Львові тривають курси операторів FPV-дронів. Двотижневе безплатне навчання забезпечила одна з місцевих громадських організацій. Курси розраховані на охочих стати пілотами та штурманами безпілотників, а також на тих, хто хоче розбиратися в тонкощах радіоелектронної боротьби, повідомляє FREEДОМ.

Для учасників інструктори розробили легенду для відпрацювання практичної частини. Так, згідно з нею до позицій захисників наближається диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) противника. Завдання — її ліквідувати. Для цього в небо здіймається спочатку розвідувальний дрон, а потім уже бойовий. Розвідник передає координати оператору FPV-дрона. Він спрямовує його в ціль.

На іншій локації курсанти відточують навички роботи системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Спочатку підіймають семидюймовий FPV дрон, поки він у повітрі — вмикають РЕБ.

“Вмикаємо РЕБ, щоб показати, як він заглушить сигнал — заглушився сигнал, дрон упав”, — пояснив керівник громадської організації (ГО) “Для перемоги” Іван Попович.

Один із курсантів — 22-річний студент Микола. Каже, отримавши сертифікат, теж планує долучитися до інструкторів і навчати всіх охочих керування безпілотниками.

“Як студент я поки що не підлягаю мобілізації, але я розглядаю можливість, що я опинюся у Збройних силах України (ЗСУ). Мені хотілося б знати більше про те, чим зараз воюють, також я хотів би допомагати, чим можу, вже зараз”, — сказав оператор дронів Микола Градов.

Ці безплатні курси для пілотів дронів місяць тому запустила громадська організація “Для перемоги”. Пройти їх можуть як військові, так і цивільні. Перша частина навчання присвячена теорії: технічні характеристики дронів, у яких умовах вони можуть працювати. Потім — управління безпілотним літальним апаратом (БпЛА) на симуляторі. І тільки після цього учасники переходять до практики на полігоні.

“Пройти навчання може кожен, ми вважаємо, що сьогодні це потрібно максимально популяризувати, тому що це досить хороша, класна і перспективна професія не тільки у військовій справі, а й також у промисловості, агросекторі тощо”, — додав Попович.

Інструктори курсів — це й волонтери, й чинні військовослужбовці територіальної оборони (ТРО). Вони готують тих, хто надалі зможе приєднатися до військ.

“Ми намагаємося максимально наблизити умови до реальних, що відбуваються на фронті. З нашого підрозділу близько 450 осіб виконують завдання в зоні бойових дій, і як правило, коли вони приїжджають на відновлення, також допомагають нам у підготовці саме пілотів”, — пояснив командир добровольчого формування №2 Львівської міської територіальної громади “Лев” Валентин Сердюк.

Валерій Шажко навчає курсантів, перебуваючи на реабілітації після важкого поранення. Військовослужбовець упевнений, що нині бойові дії на фронті потребують обов’язкового використання розвідувальних безпілотників і FPV-дронів. Це покращує якість тактичних операцій.

“Ми можемо мати танк за 2 млн дол., і може прилетіти три FPV-дрони й цього танка немає. Війна і тактика війни стрімко змінюється. Вартість техніки ворожої, яку знищили наші дрони, в 4,5 тис. разів більша, ніж було витрачено на виробництво дронів”, — розповів головний сержант роти 219 батальйону 125-ї окремої бригади територіальної оборони Валерій Шажко.

За місяць організатори курсів також передали 100 дронів для військових 103-ї та 125-ї бригад, що базуються в Сумській та Харківській областях. Зараз готуються до поїздки на Запорізький напрямок. Курси планують проводити кожні два тижні, щоб навчити набагато більше українців сучасних технологій ведення бойових дій.

Читайте також: “Сховатися від нас дуже важко”: як працюють оператори бойових БпЛА на Запорізькому напрямку (ВІДЕО)

Прямий ефір