Постачання озброєнь від Сполучених Штатів Америки в межах пакетів, затверджених адміністрацією Байдена, тривають. Пролонгація програм потребує подальших обговорень. Керівництво України продовжує активну роботу з американськими партнерами в цьому напрямі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Що стосується поставок від Сполучених Штатів, зокрема ракет до систем Patriot (“Петріот”), програми, які були проголосовані й затверджені Конгресом ще за каденції Джо Байдена, продовжують працювати. Вони не зупинені, постачання в межах цих програм тривають”, — акцентував Подоляк.
За його словами, необхідно буде далі голосувати в Конгресі за нові програми постачання Україні військової техніки. Однак зараз там триває досить складна внутрішня боротьба.
“У Конгресі поки що практично немає суттєвих голосувань, крім кадрових. Але з цим треба працювати, потрібно виходити на переговорні процеси. Це складно, але зрозуміло, як це робити”, — зазначив спікер.
Він також акцентував, що складні переговорні процеси щодо постачання Сполученими Штатами озброєнь Україні були протягом усієї великої війни. Досягти угод, за словами Подоляка, не було просто і за адміністрації Байдена.
“Точно так само буде і зараз — важко, але можливо. Я маю на увазі пролонгацію президентських програм, у межах яких триває фінансування поставок, зокрема ракет до систем “Петріот”, — зазначив Подоляк.
Важливо також шукати рішення разом із європейськими партнерами, вважає він.
“Є виробництва протиракет у Європі. Є аналогові системи, такі як SAMP/T італійсько-французького виробництва. Просто, на жаль, усе це виробництво в Європі не так швидко розвивалося, як у Сполучених Штатах. І швидко розгорнути виробництво тих самих протиракетних систем, європейських маю на увазі, це важкий процес. Але він теж у Європі запущений”, — сказав радник глави ОПУ.
Підсумовуючи, він акцентував, що необхідно вести переговорні процеси на рівні Міністерства оборони та відповідних військових координаційних структур про необхідну мілітарну допомогу Україні з боку США. А також — нарощувати обсяги співпраці з Європою.
“Є два основні компоненти, якщо говорити загалом про американську мілітарну допомогу, — це зв’язок, що забезпечується Starlink, і системи ПРО, у цьому випадку “Петріот”, які вкрай ефективні проти гіперзвуку так званого російського і балістики. Відповідно, ось тут треба з нашими американськими партнерами інтенсивно продовжувати роботу, що, власне, Офіс президента України і робить”, — доповнив Подоляк.
Читайте також: Військова допомога Україні: Євросоюз працює над посиленням підтримки та тиском на РФ (ВІДЕО)